Vytřásadlové mlátičky s vyšším komfortem

Mezi tradiční světové výrobce sklízecích mlátiček patří New Holland. Pro rok 2018 uvádí na trh novou řadu mlátiček s pěti- resp. šestidílným vytřásadlem. Modely s označením CX5 a CX6 se vyznačují širokou flexibilitou využití při sklizni všech druhů plodin. Zároveň poskytují obsluze i vysokou úroveň komfortu ve své kabině HarvestSuite. Nové mlátičky ocení jak chovatelé skotu, kteří hledí kromě kvality zrna i na následnou zpracovatelnost slámy pro další využití, tak i poskytovatelé služeb, kteří často střídají sklízené plodiny a požadují co nejrychlejší změnu nastavení mlátičky.

Proto je možné vybavit mlátičky CX5 a CX6 sítovou skříní v pevném anebo v samovyrovnávacím provedení, dále systémem Autofloat II, jedním z celé řady sklizňových adaptérů, a samozřejmě lze nastavit i odkládání slámy do řádku či její drcení. K tomu lze přičíst ještě nejmodernější automatické funkce v rámci systému precizního zemědělství PLM.

Podobn, jako u svých traktorů, i u nových sklízecích mlátiček vychází konstrukce a vybavení jejich kabiny z dotazové akce mezi zemědělci. Interiér kabiny poskytuje 3,7 metru krychlového vnitřního prostoru a také plocha prosklení se zvětšila. Zadní okno sahá přes celou šířku kabiny. Řidič tak má výborný výhled, a to i na nejširší žací ústrojí či na zásobník zrna. Sedí přitom pohodlně na nové, luxusní sedačce, všechny ovladače soustředěné v pohyblivé postranní konzole s ovládací pákou CommandGrip. Sloupek řízení je zúžený. Do výbavy kabiny patří i barevný dotykový terminál s úhlopříčkou 26,4 cm.

V nové modelové řadě, zahrnující mlátičky v provedení Standard, Smart Sieve™, Laterale a Hillside, si vybere každý zákazník, ať hospodaří na rovině, či na svazích.*

Více informací v mechanizaci zemědělství č. 2/2018.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *