Vytrvalý déšť ukázky nezhatil – II

Na povrchu blátíčko a pod ním beton. Takové „nelidské“ podmínky panovaly při praktických ukázkách strojů Kverneland na zpracování půdy a setí v Bečvárech, kde se konal již 17. Den Kvernelandu (více v Zemědělci č. 25). Přesto si technika a její obsluha (ta především) s kritickými podmínkami poradily, i když zejména pluhy to měly velice těžké. Předveden byl celý průřez těchto strojů z nabídky společnosti Kverneland Group Czech, ať už pro malé farmáře či velké zemědělské podniky.

Zemědělci mohou vybírat ze tři sta různých typů a modifikací: se dvěma až dvanácti radlicemi, nesené, polonesené, s nápravou, s různě umístěným kolem, s krokovou či plynulou změnou záběru radlic, odlišně jištěné. Ke všem pluhům lze zvolit odhrnovací desky číslo 28, které jsou vhodné k traktorům se širokými pneumatikami pro orbu do hloubky až 30 cm. Pluhy s těmito radlicemi mají malý tahový odpor, dobře drobí ornici a zaklápějí organické zbytky.

Praktické ukázky na Dnu Kvernelandu v Bečvárech zakončily dva secí stroje. Tím prvním byl pneumatický secí stroj Kverneland Accord s-drill o záběru 3 m s rotačními bránami Kverneland NG-M 101 a zásobníkem o objemu 1050 litrů. Druhým pak lehký secí stroj Kverneland Accord u-drill 6000, který lze agregovat i se slabším traktorem, v lepších půdních podmínkách ho zvládne traktor o výkonu do 210 koní. Tento secí stroj pro přípravu půdy a setí v jedné operaci má modulární konstrukci, která zaručuje univerzální použití v rozličných podmínkách.*

Celou reportáž naleznete v Zemědělci č. 26.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down