Vývoj nových strojů nikdy nekončí

Uvedené tvrzení v titulku je vlastní i pro společnost Kverneland Group, která přichází stále s novými technologickými prvky, jež u stejnojmenné techniky zvyšují výkonnost a spolehlivost, prodlužují životnost a zjednodušují seřízení vlastního stroje, a tím i jeho obsluhu. Výsledným efektem je lepší kvalita práce, vyšší produktivita a menší provozní náklady. Příkladem mohou být dva stroje, které společnost Kverneland Group představila během letošního mezinárodního setkání v dánském Kerteminde.

Neustálý technický pokrok je vidět jak na novém revolučním nonstop lisu s pevnou lisovací komorou a integrovanou baličkou FastBale, tak na novém systému automatického navádění lisů s variabilní lisovací komorou na řádek.

Revoluční lis na kulaté balíky Kverneland FastBale s integrovanou baličkou je určený pro práci nonstop. Lisuje zcela automaticky bez nutnosti zastavovat po každém dolisování balíku v lisovací komoře a jeho vázání, což má vliv nejen na obrovský pracovní výkon (za den udělá až 600 kompletně zabalených balíků do fólie), ale i mimořádný komfort obsluhy. Důmyslná konstrukce, kdy jsou na jednom podvozku umístěny za sebou dvě komory a balička, umožnila vývojovému centru vytvořit extrémně krátký a kompaktní stroj, u nějž zemědělci ocení snadnou manévrovatelnost a stabilitu na svahu.

Výsledkem nepřetržitého vývoje je také revoluční systém Auto Feed Control (AFC), který u lisů Kverneland řady 6700 s variabilní lisovací komoru zodpovídá za pravidelný a dokonale tvarovaný balík. Nový systém automatické kontroly plnění navíc zvyšuje produktivitu práce, zlepšuje komfort obsluhy a snižuje spotřebu paliva.*

Více naleznete v Zemědělci č. 34.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *