Vývoj podle požadavků praxe

Mladý, dynamicky se rozvíjející výrobce zemědělské techniky – takovým je rakouská firma APV. Byla založena v roce 1997 jednatelem Ing. Jürgenem Schölsem a sídlí v obci Dallein, nacházející se na severu Dolního Rakouska. V současnosti znají stroje v charakteristické žlutočervené kombinaci barev zemědělci z celého světa.

Celých 85 procent produkce směřuje na export, z velké části v rámci Evropy. Nově proniká APV i na další kontinenty a je aktivní i na trzích v Kanadě, USA, Austrálii, Novém Zélandu či v Číně. Firma zaměstnává rovnou stovku pracovníků, a značný počet v oddělení vývoje. Velký význam přikládá zpětné vazbě na zákazníky. V oddělení vývoje jsou určení zaměstnanci, kteří mají přímou vazbu na uživatele techniky APV a jsou s nimi v kontaktu. Zkušenosti a postřehy uživatelů představují cenné podněty pro další vývoj. Díky tomu také může firma APV i v roce 2016 přijít na trh s mnoha novinkami. U svých strojů se zaměřuje na inteligentní ovládání a snadné používání.

Samozřejmostí je důraz na kvalitu. Vývoj, výroba a prodej jsou certifikovány podle ISO 9001. Stroje APV dokáží díky své kompatibilitě s půdozpracující technikou různých výrobců snížit náklady na výrobu i časovou náročnost. Součástí dodávek jsou všechny držáky pro univerzální konstrukci. Firma také spolupracuje s řadou partnerů, k nimž patří například firmy Kuhn, Pöttinger, Unia či Amazone.

Roční obrat má rostoucí tendenci – z hodnoty 10 milionů eur v roce 2014 stoupl na 12 milionů eur v roce 2015. Montáž strojů zatím funguje v prostorách sídla firmy, ale pro výraznější navýšení produkce si APV buduje prostory zcela nové. Na jaře letošního roku byla zahájena výstavba nové haly. Vyrůstá na zelené louce v blízkosti obce Dallein a již od podzimu v ní má fungovat výroba strojů. Moderní výrobní technologie spolu se zvětšením prostorů dovolí montáž strojů ještě o větším pracovním záběru, které firma APV nyní připravuje. Pod stejnou střechu se také přestěhuje sklad dílů, potřebných pro výrobu.*

Více informací přinese časopis Mechanizace zemědělství 9/2016.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *