14.03.2018 | 10:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vyzdvihnout a vyklopit

Na mezinárodních veletrzích se někdy objeví opravdu zajímavé stroje. Při procházce po hannoverském výstavišti mě loni na podzim zaujal překládací vůz od francouzské společnosti Remorques Gourdon. Firma je na trhu čtyři desítky let a její činností je vývoj a výroba zejména dopravní techniky.

Překládací vůz Gourdon TBG mě zaujal díky tomu, že se jeho korba vyklápí do strany. Nikoliv však jen tak, že by se otevřela bočnice, nýbrž korba je vyzdvižena na dvou hydraulických nosnících do výšky a teprve následně vyklopena.

Trocha historie

Společnost Remorques Gourdon vznikla v roce 1973 a založil ji Michael Gourdon. Od počátku se zabývala výrobou dopravní techniky a prvním strojem, který opustil brány podniku, byl návěs CU 6T. O tři roky později přišel na trh sortiment jednonápravových návěsů. Pak už společnost jen rostla a s ní i portfolio. V osmdesátých letech byla vytvořena funkční distributorská a servisní síť a v devadesátých letech už společost měla vlastní projekční oddělení a účastnila se veletrhů Sima. Počátkem nového tisíciletí se poprvé do výroby strojů Gourdon zapojili roboti a později vznikla nová hala s novu montážní linkou a novou sekcí povrchové úpravy. V letech 2015 spatřily světlo světa velkoobjemové návěsy s kapacitou až 53 m3 a poprvé byl také vyroben laterálně vyklápěný překládací vůz s kapacitou korby 33 m3. V loňském roce k němu přibyl ještě menší bratr s kapacitou 20 m3.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down