Významné ocenění pro nové traktory

V průběhu veletrhu EIMA 2016 byly vyhlášeny výsledky soutěže Tractor of the year 2017. V hlavní kategorii získal první příčku traktor Optum 300 CVX značky Case IH. Je to další významné ocenění pro tento stroj, když prvním byla cena Stroj roku 2016 v kategorii výkonných traktorů, získaná na podzimním veletrhu Agritechnica 2015.

Porota TOTY 2017, kterou tvoří zástupci významných evropských periodik, zaměřených na zemědělskou techniku, ocenila na novém traktoru firmy Case IH jeho moderní design, jeho vlastnosti i schopnosti k šetrnému působení na půdu a současně celkovou efektivitu, a tedy i nízkou spotřebu paliva. Dva modely Optum 270 a 300 CVX představují značný technologický pokrok. Integrují nejnovější generaci plynulého pojezdu CVX v kombinaci s výkonnými, ale efektivními šestiválcovými motory sesterské společnosti FPT se zdvihovým objemem 6,7 l.

Traktory Optum CVX jsou vhodným pojítkem mezi těžkými traktory Magnum ze závodu v americkém Wisconsinu a stroji Puma, vyráběnými stejně jako Optum CVX v rakouském Sankt Valentinu. Jejich základem je nová stabilní konstrukce, která je však ve srovnání se stroji Magnum lehčí. Obsahuje takové komponenty, jako je zesílená olejová vana motoru s nosnou funkcí či nově konstruovaná robustní přední náprava. Ta je standardně v odpruženém provedení a vybavena řízením Reaction. Traktory se přitom vyznačují výkonovou měrnou hmotností na takové úrovni, aby bylo možné je všestranně využívat – jak pro těžké polní práce, tak i pro dopravu. Pohotovostní hmotnost činí 11 000 kg.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství 1/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *