11.10.2021 | 06:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vzadu nesený žací stroj o velkém záběru

Firma Claas si rozšiřuje program svých žacích strojů Disco o nový vzadu nesený model Disco 4400 Contour o záběru 4,2 m. Středové zavěšení dovoluje kopírování terénu a nové vektorové sklápění zajišťuje bezpečí při přejezdech.

I přes značnou popularitu žacích trojkombinací zůstává stále početná skupina zemědělců, kteří mají v oblibě jen dvojkombinaci žacích strojů. Traktor, osazený čelně neseným a velkým vzadu neseným žacím strojem, je v jistém ohledu alternativou k žacím kombinacím. Firma Claas vychází vstříc četným požadavkům svých zákazníků po vzadu bočně neseném žacím stroji o záběru více než čtyři metry a přichází se strojem Disco 4400 Contour o záběru 4,2 m. Nový žací stroj nabízí nejen zvýšenou plošnou výkonnost, ale také nově vyvinuté diagonální sklápění o 120 stupňů pro bezpečnou přepravu po veřejných komunikacích s celkovou výškou pod čtyři metry a možnost odstavení v poloze, nenáročné na volný prostor.

Základem nového žacího stroje zůstává žací nosník Max Cut – zaručující vynikající kvalitu řezu, klidný chod a nízkou energetickou náročnost. Tento komponent byl vyvinutý v závodě firmy Claas v Bad Saulgau a také se tam vyrábí. Od roku 2014, kdy byl nosník Max Cut uveden na trh, si našel již tisíce spokojených uživatelů po celém světě.

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 11/2021.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down