Wood-Mizer představuje inovace pásových mobilních pil

Stánek FG K08 Ligna, Hannover, 21.-25. květen Firma Wood-Mizer, průkopník v odvětví mobilních pásových pil, představí na lesnickém a dřevařském průmyslovém veletrhu Ligna tři inovace ve svém sortimentu mobilních pásových pil: nový hydraulický upínací systém, možnost dálkového ovládání a nastavování všech svých elektrických pásových pil, a prodloužený rám pily. Kromě toho vystaví firma Wood-Mizer ještě vysokorychlostní tvarovací frézku a novou technologii listů.

Nová upínací hydraulika
Nový hydraulický upínací systém zajišťuje kmen v několika bodech, v případě potřeby přidržuje, tak vnitřní pnutí dřeva. Vystavená nová pila, která je vybavena tímto systémem, má standardní řeznou délku devět metrů, ale dodávají se i prodloužené verze. U verze s podvozkem má pila tandemovou nápravu. Stejně jako většina pil v této řadě je i patentovaná konzolová hlava Wood-Mizer poháněna dieselovým turbo motorem o výkonu 40 hp.

Dálkové ovládání a nastavování pro celou elektrickou řadu
Mezi nové doplňky pro elektrické pásové pily Wood-Mizer patří dálková ovládací stanice, která umožňuje operátorovi pracovat, aniž by se pohyboval s rámem pily. Všechny ovládací prvky se nacházejí na jednom panelu a operátor má jasný přehled o práci pily poháněné 380V elektromotorem (standardně u všech elektrických pásových pil Wood-Mizer). Stacionární pily v průmyslové výrobě využívají ve stále větší míře elektrických motorů. Dálková ovládací stanice umožňuje také programovat automatickou tloušťku řezaných desek. Podle libosti lze snadno nastavovat a programovat různé rozměry.

Prodloužený rám
Na veletrhu Ligna bude vystaven také delší rám přenosné rámové pily, který umožňuje řezat kmeny o délce až 8,5 m a průměru 91 cm. Dlouhý rám může být vybaven hydraulickými agregáty. Mobilní verze jsou namontovány na podvozku s tandemovou nápravou.

Nová technologie listů
Kromě venkovních demonstrací bude firma Wood-Mizer předvádět na veletrhu Ligna uvnitř na stánku 013 B21 svou novou technologii listů DoubleHard. Nová technologie listů pásových rámových pil účinně prodlužuje jejich životnost až o 100 %. Běžný operátor pásové pily může díky této technologii snížit své roční výdaje za listy pil na polovinu, což je poslední úspěch dvanáctiletého vývoje listů ve firmě Wood-Mizer. Vysvětlení spočívá v objevení způsobu, jak kombinovat dvě různé metalurgické techniky – indukční kalení a ocel s nízkým obsahem uhlíku – a aplikovat je na zuby, které nyní nabízejí stejnou tvrdost jako rychlořezná nástrojová ocel.

Vysokorychlostní tvarovací frézky
Ve vnitřní části výstavy bude mít svůj debut také řada vysokorychlostních tvarovacích frézek s velmi příznivými cenami. Tvarovací frézky s pěti hlavami nabízejí dvě řezné šířky, 150 mm a 200 mm, a jejich úkolem je pomáhat operátorům pil Wood-Mizer dále pronikat na lukrativní trhy s hotovými dřevěnými výrobky.
V současné době je po celém světě v provozu 26 000 mobilních pásových rámových pil Wood-Mizer, z toho 2500 v Evropě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *