Z kuchyně největšího producenta

V současné době je společnost Kuhn největším výrobcem závěsné techniky v Evropě. V devíti výrobních závodech vyrábí stroje na zpracování půdy a setí, techniku na sklizeň pícnin, výživu a ochranu rostlin a v neposlední řadě i zařízení pro živočišnou výrobu.

Hlavní důraz klade nejen na jejich kvalitu, zejména technickou vyspělost a robustnost, ale také na stoprocentní spokojenost zákazníků, zaměstnanců a akcionářů. Jenom spokojení vlastnici jsou ochotni investovat další peníze do vývoje, inovací a výroby stále výkonnějších strojů s vysokou produktivitou a dlouhou životností, které jsou při neustále klesajícím počtu pracujících v zemědělství nezbytné.

Hlavní cíle společnosti Kuhn se týkají vyspělé techniky, kvalitních služeb, vyškoleného personálu a technické podpory obchodním partnerům. „Neslibujeme hodně a často, ale to, co slíbíme, splníme,“ řekl na mítinku novinářů Michel Siebert, prezident společnosti Kuhn. „V Evropě jsme vůdčí firmou nejen vzhledem k dosaženému loňskému obratu více než jeden bilion eur, ale také pokud jde o technické inovace. Do vývoje nových strojů investujeme každý rok čtyři procenta finančních prostředků z celkového obratu. Přibližně šedesát procent investic mezi roky 2006 a 2012 šlo do vlastních vývojových středisek, takže výsledkem je deset až patnáct nových strojů, s kterými každý rok přicházíme na trh. Nemalé prostředky investujeme také do pracovních týmů lidí, kteří se starají o obchod, neustále budujeme distribuční síť a hledáme nové partnery. Permanentně proškolujeme naše manažery, aby byli schopní svým zákazníkům nebo partnerům poskytnout odpovídající služby, které stále rozšiřujeme. V neposlední řadě investujeme značné prostředky do výrobních závodů, v příštích třech letech by to mělo být přes 140 milionů eur.“

Více naleznete v Zemědělci č. 45.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *