04.04.2022 | 07:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Z malé kovárny přední výrobce techniky

Historie skupiny Kverneland sahá do roku 1879, kdy zakladatel Ole Gabriel Kverneland postavil svou malou kovárnu ve vesnici Kvernaland, 25 km od norského Stavangeru. Pojmenoval svoji firmu „O.G. Kvernelands Fabrik“ a začal vyrábět kosy. Kverneland Group byla rodinná firma prvních 100 let. V čele společnosti byli jen tři lidé, všichni se jménem Ole Gabriel Kverneland.

Díky expanzi v roce 1895 byl podnik specializovanou továrnou na zemědělské nářadí, jako jsou pluhy, brány, kosy a srpy. Jednoradličné koňmi tažené pluhy pro norský trh brzy představovaly většinu obratu firmy Kvernelands Fabrik. Vícespřežné soupravy koní byly tehdejším symbolem pokroku ve zvýšení produktivity práce v zemědělství.

Významným mezníkem v historii firmy Kverneland se stalo vybudování nové továrny v Kleppu. Svou velikostí a strojním vybavením představovala tato továrna velký pokrok ve vývoji společnosti. Kapacita staré továrny v Kvernalandu byla plná k prasknutí a nová budova byla postavena na modulárním principu. Díky tomu mohly být v období let 1962–75 přidány ještě další haly. V roce 1964 společnost Kvernelands Fabrikk A/S přemístila továrnu Plough do Kleppu.

Zlomem, který zajistil pokračování růstu Kvernelandu, bylo uvedení nového otočného pluhu. Tento pluh využíval dutých materiálů, díky nimž byla jeho hmotnost nižší. Píše se rok 1986 a Underhaugs Fabrikk v Nærbø, se spojí s Kvernelande A/S. Díky tomu se stroje pro sklizeň pícnin opět staly součástí sortimentu Kverneland.

Akvizice společnosti Kverneland pokračovaly dále. V roce 1993 byla převzata společnost Taarup Maskinfabrik a portfolio strojů pro sklizeň pícnin se dále rozrostlo. Všechny předchozí pícninářské stroje Taarup jsou v současné době vyráběné skupinou Kverneland Group a prodávají se pod značkou Kverneland.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down