Za jeden den, co jiní za týden

Jasno Jasenná – Zlín poskytuje už 26 let profesionální zemědělské služby s nejmodernější technikou, která je v dané době na evropském či světovém trhu k dispozici. Staví progresivní technologické linky, jež zaručují požadovanou kvalitu práce, veliký výkon a tím i vysokou efektivitu. Specializuje se především na služby pro bioplynové stanice, ať už sklizeň silážní kukuřice na klíč, či přepravu a aplikaci digestátu nebo kejdy.

Letos na jaře uvedla do provozu kompletní technologickou kejdovou linku, v níž využívá čtyři cisterny o stejném objemu, jako má nejmodernější samojízdný aplikátor Vredo VT7028-3  s nádrží o objemu 32 metrů krychlových. Právě objemový poměr 1 : 1 zaručuje nejefektivnější výkon, neboť výrazně eliminuje neefektivní pracovní časy. Za 24 hodin dokáže aplikovat až tři tisíce metrů krychlových, tedy to, co jiní dělají týden.

„Zatím jsme s novou linkou aplikovali asi dvacet tisíc metrů krychlových kejdy a digestátu, takže na nějaké závěry ohledně výkonu je příliš brzy,“ říká Ing. Jiří Mikuláštík mladší. „Hodně záleží na polních podmínkách, přepravní vzdálenosti, aplikační dávce a řadě dalších vlivů. Chytřejší budeme na podzim, neboť už v těchto dnech rozjíždíme aplikaci kejdy a digestátu po sklizni obilnin. Zpětná vazba od našich zákazníků je zatím hodně pozitivní, jsou spokojeni jak s kvalitou provedené práce, tak s rychlostí. Obrovskou výhodou vyrovnaných kubatur je i to, že cisterna při přečerpávání zastaví na silnici a během tří minut je prázdná, takže nebrzdí silniční provoz. Také je důležité, že všechny cisterny jsou vybaveny výkonnými sacími čerpadly. Dokážou se tedy plnit samy a my nejsme limitováni konstrukčními prvky výdejních míst u našich zákazníků. Musíme si uvědomit, že cena služby zahrnuje nejen vlastní aplikaci, ale i dopravu a jenom takto výkonná linka s minimem ztrátových časů dává ekonomický smysl.“*

Více naleznete v Zemědělci č. 29

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *