Za moderní technikou do Veselíčka

V jihočeské obci Veselíčko sídlí mladá, ale rychle se rozvíjející firma – STAKO MF s. r. o. Zabývá se prodejem a servisem moderní zemědělské techniky. Nosným prvkem jsou traktory a sklízecí mlátičky Massey Ferguson, vhodně doplněné závěsnou technikou Kuhn. Od tohoto výrobce prodává firma jak stroje na sklizeň pícnin, tak i pro zpracování půdy a setí. Moderní techniku obou značek si mohl prohlédnout každý návštěvník Dne otevřených dveří, který se konal na konci dubna v areálu firmy.

Zájem o konkrétní stroje je dán charakterem zemědělství v okolí, kde funguje jak rostlinná, tak i živočišná výroba. Proto je nedílnou součástí i pěstování pícnin a zapravování organických hnojiv. I v této oblasti firma STAKO MF nabízí kvalitní vybavení: aplikační cisterny a rozmetadla organických hnojiv značky Samson. A jako moderně orientovaná společnost, která sleduje i ty nejaktuálnější trendy, nabízí svým zákazníkům tyto cisterny ve spojení se stroji pro zapravení kejdy nebo digestátu Kuhn.

Také provozy živočišné výroby mají specifické požadavky na techniku. Ty dokážou splňovat kloubové nakladače s malým poloměrem otáčení Weidemann. Vybaveny hydrostatickým pohonem jsou úsporné a zároveň výkonné, což platí i o hydraulickém ovládání teleskopického ramene nebo ramene s klasickým výložníkem. Vystavený model Weidemann 3070CX80 měl teleskopické rameno osazené příslušenstvím značky INOSS.

Širokou škálu teleskopických manipulátorů nabízí firma Merlo – s nosností od 2,6 až do 10 tun. Zájemcům o traktorový čelní nakladač nabízí firma STAKO buď nakladač MF přímo z výroby nebo nakladače Quicke, jimiž lze osadit všechny druhy traktorů.

Od značky Kuhn se na výstavě prezentovaly rotační žací stroje, obraceč, shrnovač či úspěšný model svinovacího lisu Kuhn VB 2160 s variabilní lisovací komorou. Model horizontálního mulčovače poukazoval na široký výrobní program těchto strojů firmy Kuhn. Lze vybrat vhodný model jak pro údržbu luk a pastvin, tak pro drcení posklizňových zbytků na orné půdě. Díky speciálnímu účinku jsou mulčovače Kuhn vhodnými stroji pro drcení slámy a stonků po sklizni zrnové kukuřice.

Současnost je charakteristická renezancí orby a také z toho důvodu byly vystaveny otočné pluhy Kuhn. Pro menší a rodinné farmy jsou vhodné nesené pluhy v provedení Multi-Master, pro větší podniky pak polonesené pluhy Vari-Leader. U těchto pluhů zaujal speciální systém plynulé změny záběru všech orebních těles z kabiny, kdy jsou pohyblivé díly uloženy uvnitř hlavního rámu, a tudíž chráněny před poškozením. K plynulému otáčení pluhu slouží dvojice silných teleskopických pístnic.

Pro aktuální jarní téma zakládání porostů širokořádkových plodin byl vystaven osmiřádkový přesný secí stroj Kuhn Maxima 2 v kombinaci s čelně neseným zásobníkem Kuhn TF 1500. Tento zásobník má velmi široké možnosti využití. Klasické nesené secí kombinace reprezentoval mechanický secí stroj Premia 3000 v kombinaci s rotačními bránami Kuhn HR 304. Rotační brány Kuhn jsou oblíbeným strojem, využívaným v praxi jak v kombinaci se secími stroji stejné značky, tak i od jiných výrobců. Jejich předností je stabilita a dlouhá životnost hřebů.

Na bohaté výstavě traktorů Massey Ferguson byly zastoupeny všechny výkonové třídy. Oblíbené kompaktní traktory byly k vidění v provedení, které jim tak výborně vyhovuje, tedy s čelními nakladači. Traktory střední a vyšší výkonové třídy byly vystaveny jak s mechanickou, tak i s plynulou převodovkou Dyna-VT a s nejlepší úrovní výbavy.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down