25.02.2024 | 05:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Žací kombinace pro šetrnou sklizeň pícnin

Jednou z možností žacích kombinací pro sklizeň velkých výměr pícnin jsou stroje řady Slicer výrobce Fendt. Prvními stroji, které Fendt představil již v roce 2021, byly modely Slicer 860 a 960 s konstrukcí, optimalizovanou pro snížení hmotnosti. O něco později pak přišel na trh model Fendt Slicer 860 v provedení s prstovým kondicionérem anebo válcovým mačkačem na souběžnou úpravu píce.

Přínos zařízení pro úpravu píce je citelný zvláště tehdy, pokud je časové okno pro sklizeň krmiva krátké. Ale i za běžných podmínek se využití tohoto zařízení hodí, zvláště proto, že lze krmivo sklízet ve stejný den, kdy bylo i posečené, a omezit tak ztráty energie a vitamínů na minimum.

S novým prstovým lamačem

Žací kombinace Fendt Slicer 860 KC, vybavená novým prstovým lamačem, dokáže odkládat vzdušný řádek píce a pro kvalitní práci postačují redukované otáčky vývodového hřídele. To znamená úsporu paliva. Konstrukce prstového kondicionéru byla přizpůsobena nové žací liště kombinace. Kondicionér je vybaven dlouhými V prsty, které zaručují plynulý průchod píce i při velkém množství mokré hmoty. Speciálně zvolený úhel protiostří rovněž zvyšuje účinnost kondicionéru na narušení hmoty. Výšku protiostří lze přestavovat manuálně pomocí páky s minimem námahy.

Mačkač pro sklizeň jetelovin

Žací kombinace Fendt Slicer 860 RC je vybavena válcovým lamačem, určeným pro šetrnou úpravu hmoty, která má velký podíl lístků, jako jsou například jeteloviny anebo luskovinoobilné směsky. Na přání může být kombinace Fendt Slicer 860 RC vybavena systémem RC DUO Drive s přímým pohonem. Oba válce mačkače jsou hnané, takže se dosahuje spolehlivého fungování i ve velkých objemech mokré, těžké hmoty. Pohon spodního válce je přenášen od převodovky s koly s čelním ozubením, horní válec je uložený pohyblivě a poháněn kombinací ozubených kol a homokinetických kloubů.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Žací kombinace Fendt Slicer 860 KC, vybavená novým prstovým lamačem, dokáže odkládat vzdušný řádek píce a pro kvalitní práci postačují redukované otáčky vývodového hřídele

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down