08.02.2016 | 10:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zajímavá alternativa k samojízdné řezačce

Sklizeň pícnin je významnou činností pro řadu zemědělských podniků. Pro zdárný výsledek je třeba využívat kvalitní a provozně spolehlivou techniku. S tímto vědomím se pustili inženýři u firmy Fendt do práce a rozšířili svůj výrobní program o závěsné stroje pro sklizeň pícnin. Poslední článek celého řetězce – své úplně nově konstruované senážní vozy – představila firma Fendt dodatečně na podzimním veletrhu Agritechnica v Hannoveru.

Již v létě 2015 firma Fendt slibovala uvedení zajímavé novinky: vlastního senážního návěsu s konstrukcí, která jde zcela novými cestami. Na veletrhu Agritechnica zástupci firmy svému slibu dostáli a překvapili návštěvníky úplně nově vyvinutou řadou senážních návěsů VarioLiner. Díky tomu bude moci Fendt nabídnout zájemcům jak sklízecí řezačku, tak i možnost sklizně pícnin pomocí návěsu.

Nová řada senážních návěsů je tvořena dvojicí modelů na tandemovém podvozku s dovolenou celkovou hmotností 20 nebo 24 t a objemem ložné plochy 35 či 40 m3.  Návěsy byly vyvíjeny v kooperaci s Technickou univerzitou v Drážďanech s cílem zvýšení produktivity práce při současném snížení energetické náročnosti.

Sběr píce je zajištěn sběračem o šířce dvou metrů, od kterého píci přebírá spirálový plnicí rotor a protlačuje ji skrz řezací ústrojí osazené 29 noži. Pohyb píce usnadňuje podlaha návěsu, skloněná v přední části dolů.

Pro zvýšení úrovně stlačení píce je návěs vybaven posuvnou stěnou, která se při plnění ložné plochy postupně pohybuje dozadu. Podle vyjádření firmy Fendt má zajišťovat rovnoměrné stlačení hmoty a to i v zadní části ložné plochy. Návěs je vybaven řetězovým dopravníkem s dvojicí řetězů a standardně dvoustupňovým pohonem.*

Více informací přinese Mechanizace zemědělství 3/2016.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down