25.02.2022 | 06:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zajímavá diskuze přináší zkušenosti z praxe

Další Živé vysílání společnosti STROM Praha  se neslo ve smyslu Hospodaření v souladu s přírodou. Do studia  přišli Ondřej Zach, provozní agronom ZOD Hořice a Jiří Vopěnka, obsluha taženého postřikovače JD R952i. ZOD Hořice obhospodařují 2800 hektarů zemědělské půdy, z toho je 560 hektarů trav. Mají 31 katastrálních území na obou březích vodní nádrže, z toho je jich 27 v ochranném pásmu povrchové vody.

ZOD Hořice chová na Vysočině 1700 kusů skotu na dvou mléčných farmách a dodává velké množství mléka. Na 350 hektarech pěstují silážní kukuřici, luskovinoobilní směsky a jetel jako krmiva pro skot. Rostlinná výroba jede na dvou střediskách.

V podniku pracuje velký počet traktorů John Deere, které pracovníci generačně obměňují. Traktor 6215R AutoPowr pracuje s neseným rozmetadlem a taženým postřikovačem John Deere R952i PowrSpray s dvojicí čerpadel (plnicí a postřikové) a s ovládáním sekcí. Sekční kontrola šetří náklady i životní prostředí. Nádrž 5 000 l si postřikovač naplní do sedmi minut. Ramena mají záběr 24 m. Obsluha také ocenila pohodlí a výkon traktoru John Deere.

Kvůli ochranným pásmům nastavili pracovníci ZOD Hořice omezení účinných látek, které se využívají v rostlinné výrobě k ochraně rostlin. Snížili dávkování o třetinu až polovinu a mají zájem dále pokračovat v těchto omezeních. S erozí bojují zatravňováním některých pozemků. Musí splňovat nařízení a posílat hlášení o provedených aplikacích, v čemž ocenili přínos dokumentace MyJohnDeere. Obsluha taženého postřikovače využívá JDLink také pro kontrolu odvedené práce a ošetřené plochy. Řidič několikrát využil i možnost vzdálené podpory, tedy vzdáleného přístupu na terminál v kabině.* 

Živé vysílání je možné zhlédnout i zpětně.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down