Zajímavé inovace strojů Horsch

Poprvé na Agritechnice 2015 budou představeny tažené postřikovače Horsch LT s plastovými nádržemi o objemu 4 a 5 tisíc litrů a postřikovacími rameny se záběrem 18 až 42 m. Postřikovače jsou nabízeny ve třech úrovních výbavy. Základní výbava používá membránové čerpadlo s novým systémem řízení a mechanicky ovládané ventily, ostatní verze mají integrovaný automatický proplachový systém CCS (Continous Cleaning systém). Postřikovače jsou též vybaveny systémem Boom Control, který udržuje precizní výšku ramen nad porostem a to ve vzdálenosti pouze 30 cm. Postřikovací ramena totiž mohou být vybavena tryskami s rozestupem 25 cm a v konfiguraci vždy s dvojicí a čtveřicí trysek na jednom držáku. Náprava postřikovačů je nuceně řízená s mechanickou, nebo elektronickou vazbou na traktor.

V Hannoveru bude představena též třetí generace stroje Focus. Ten lze využit pro setí řepky s meziřádkovu vzdáleností 35 cm, obilnin na 17,5 cm a do jeho tříbodového závěsu je možné připojit též přesný secí stroj a vysévat cukrovku či kukuřici. Hlavní zásobník pak slouží pro hnojivo.Focus je možné použít i ve verzi StripTill, kdy jsou zpracovávány pásy půdy s meziřádkovou vzdáleností 75 cm.

Talířové podmítače Joker bude možné doplnit novým válcem. Nejedná se o válec pěchovací umístěný vzadu, ale o válec řezací umístěný jako první pracovní sekce. Válec má průměr 280 mm a je tvořen šesticí nožů umístěných mírně šikmo. Využití válce je při podmítce vysokého strniště například po sklizni řepky. Další možnou výbavou je výsevní jednotka MiniDrill určená zejména pro přísev meziplodin. Zásobník na osivo má objem 400 l, nevyšší vysévaná dávka je 100 kg/ha a maximální pracovní záběr dosahuje 3 až 6 metrů. Podle použitého záběru je zvolen počet semenovodů, výsev je prováděn na široko.

Kypřič Terrano je oblíbeným strojem i v ČR, nyní jeho výrobce nabízí výkonnější verzi Terrano 12 FM, určenou pro nejvýkonnější pásové traktory s výkonem od 420 do 600 k. Pracovní záběr stroje dosahuje 12,5 m a je tvořen 45 radličkami TerraGrip III umístěnými ve čtyřech řadách s rozestupem 27 cm a odstupem řad 108 cm. Kypřič má velmi dobrou průchodnost a intenzivní míchací i rovnací efekt.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *