15.02.2016 | 08:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pro vyšší preciznost při aplikaci hnojiv

Firma Amazone věnuje hodně prostředků do vývoje technologií precizního zemědělství, kde uplatnění elektroniky otevírá zcela nové šance ke snížení výrobních nákladů a zvýšení pracovní výkonnosti. Na veletrhu Agritechnica připravila rozlehlou expozici se třiceti novými stroji či technologiemi, na nichž měly výrazný podíl stroje pro ochranu rostlin a hnojení. Některé exponáty byly díky svým zajímavým technickým řešením či míře inovativnosti oceněny medailí společnosti DLG.

Firma Amazone na Agritechnice prezentovala rozmetadlo ZA-TS, vybavené zcela novým systémem Argus Twin. Jedná se o moderní systém pro automatické nastavování rozmetadla za účelem dosažení optimálního příčného rozdělení hnojiva.

Argus Twin využívá pro zjišťování příčného rozdělení hnojiva radarové senzory, které mohou pracovat nezávisle na prachu či výskytu nečistot. Na základě zjištěných informací jsou poté automaticky prováděny korekce elektricky ovládaného přívodu hnojiva ke kotoučům. Systém hodlá firma Amazone nabízet již na jaře tohoto roku pro rozmetadla ZA-TS, ovládaná podle ISOBUS.

Při práci systém Argus zjišťuje, zda je hnojivo aplikováno skutečně rovnoměrně. Pokud zjistí odchylky, které mohou být způsobeny změnou kvality hnojiva, opotřebením rozmetacích lopatek, jízdou ve svahu nebo akcelerací či bržděním traktoru, rozmetadlo ZA-TS samočinně provede změnu v nastavení systému výpadu hnojiva. A to nezávisle na sobě pro pravou a levou stranu rozmetadla.

Systém Argus mohou využívat jak rozmetadla ZA-TS s pohonem mechanickým, tak i modely ZA-TS s pohonem hydraulickým. Přitom se díky pevné montáži na rozmetadlo vyznačuje robustní konstrukcí a bezúdržbovým fungováním.*

Více informací přinese Mechanizace zemědělství 4/2016.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down