Zajímavé možnosti techniky Lemken

Termín „inteligentní zemědělství“ je v současnosti skloňován stále více. Firma Lemken jako uznávaný prestižní výrobce techniky nezůstává v ničem pozadu. Nabízí celou řadu elektronických aplikací pro zjednodušení obsluhy a dosažení větší přesnosti práce u secích strojů a pro řízení činnosti postřikovačů s využitím signálu GPS.

Pneumatické secí stroje Solitair 9 a 12 představují v praxi osvědčený stroj se spolehlivým fungováním. Bohatá aplikace elektroniky usnadňuje ovládání, které je možné komfortně z kabiny traktoru. Ovládací systém Solitronic byl speciálně vyvinutý pro snadné nastavení a řízení výsevu, které dokáže zvládat ještě precizněji, pokud dostává informace o poloze soupravy od přijímače signálu GPS.

S využitím dat o poloze může fungovat souvraťový management Lemken HeadlandCommand. Systém provádí na základě zpracování signálu GPS automatické vypínání a zapínání sekcí secích strojů.

Díky plně automatickému fungování má obsluha traktoru větší ovládací komfort a systém eliminuje přesévání či vynechávky. Zvyšuje kvalitu práce při zakládání porostů jako nejdůležitější agrotechnické operaci celého roku.

Také činnost postřikovačů Lemken Sirius, Primus, Albatros a Vega je možné zpřesnit s využitím signálu GPS.

Jednotlivé sekce v ramenech umí ovládat aplikace CCI.Command jak na souvratích, tak i v klínech pozemků. Dále lze realizovat lokálně variabilní aplikaci hnojiva DAM na základě aplikační mapy nebo údajů od N-senzoru. Terminál CCI 200 umí spolupracovat s N-senzory a dokáže řídit hnojení kapalnými hnojivy precizně podle výživného stavu porostu.*

Více informací přinese časopis Mechanizace zemědělství 5/2016.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *