Zajímavé novinky ve střední třídě

Příznivci techniky Case IH si na veletrhu EIMA 2016 přišli na své v hale č. 14. Červená barva v ní zaujímala značný prostor. Je to dáno šířkou sortimentu traktorů i množství variant jednotlivých typů. K vidění byly jednoduché kompaktní traktory i stroje střední a vyšší výkonové třídy s vysokou úrovní komfortu. Jednoznačným trendem je aplikace osvědčených komfortních prvků traktorů větších modelových řad u strojů menších.

Ačkoli je značka Case IH V ČR známá především svými traktory vyšší výkonové třídy, je bohatě zastoupena i v oblasti nižší a střední výkonové třídy. Právě tento segment je v poslední době podroben intenzivní modernizaci a inovaci. Výsledkem je mimo jiné nová modelová řada traktorů Luxxum. Tyto stroje byly konstruovány pro nasazení na farmách se smíšenou produkcí či jen s rostlinnou výrobou a přichází s celou řadou inovativních detailů.

Nová série zahrnuje trojici modelů s výkonem 99, 107 a 117 k. K pohonu slouží čtyřválcový motor FPT, osazený patentovanou technologií úpravy spalin Hi-eSCR. Traktory díky tomu vyhovují emisní normě Stupeň IV a to bez použití externí recirkulace výfukových plynů. Výkon motoru je přenášen na převodovku s rozsahem 32 rychlostních stupňů pro oba směry jízdy a samozřejmě i reverzací, ovládanou při zatížení. Průběh křivky točivého momentu motoru a vhodné odstupňování rychlostí dovolují všestranné využití traktoru.

Zájemcům o vyšší komfort nabízí výrobce na přání u traktorů Luxxum přední odpruženou nápravu. Rovněž je možné zvolit si výbavu v oblasti hydraulického systému. Jeho základem je axiální hydrogenerátor s průtokem 80 l oleje za minutu a na přání je možná koncovka Power Beyond v zadní části traktoru.

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 1/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *