31.07.2022 | 08:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zajímavé stroje na zpracování půdy

Společnost Agromex má ve svém prodejním portfoliu stroje především německých výrobců. Také stroje na zpracování půdy a setí, Kerner pocházejí z Německa, a tak jako všechny značky sortimentu firmy Agromex i technika Kerner představuje kvalitní a odolné produkty. Na stánku na polní výstavě Naše pole byly dva traktory Fendt se stroji Kerner agregovány.

V jedné ze souprav se představil drtič posklizňových zbytků Solo X-Cut, který byl agregován v čelním závěsu.

V posledních letech nabývá na stále větším významu téma ochrany půdy a životního prostředí. Patrný je co možná největší odklon od chemické likvidace škůdců a na scénu tak přicházejí mechanické technologie. Jednou z nich je například drcení posklizňových zbytků, které u kukuřice například představuje středobod regulace zavíječe kukuřičného či fuzarií.

Model Solo X-Cut patří přesně do rodiny strojů, napomáhajících k ekologickému řešení likvidace plevelů a škůdců. Jde o nesené nářadí, které dokáže kvalitně nadrtit posklizňové zbytky. Pracovní orgány jsou postaveny ve dvou řadách. První řadu tvoří nožový válec s průměrem 400 mm a s osmi oboustrannými noži. Válce následují párově uložené profilované řezné kotouče o průměru 400 mm. Díky párovému uložení kotoučů dochází k velmi dobrému kopírování terénu a stroj je schopen nařezat posklizňové zbytky i ve vyjetých kolejích.

Zajímavostí je, že stroj může být agregován jak do předního, tak do zadního tříbodového závěsu a lze variabilně nastavit intenzitu řezání.

Solo X-Cut se vyznačuje nízkými nároky na energii a ideálně se hodí v porostech zeleného hnojení, k rozdrcení strniště řepky či silážní kukuřice. Výhodou je i možnost zařadit nářadí za radličkový nebo talířový kypřič. V nabídce je drtič posklizňových zbytků v pracovních záběrech 3; 4,5; 5; 6; 7,5 m.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down