27.09.2020 | 02:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zajímavé využití systémového traktoru

V průběhu svého Polního dne představila společnost Lukrom také vskutku zajímavou novinku, kterou si tato firma obohacuje svůj již beztak velmi pestrý prodejní sortiment. Byl to traktor JCB Fastrac série 4000 v netradičním komunálním provedení.

Základní výhody tohoto traktoru zůstávají zachované a nacházejí využití i v komunální oblasti: řízení všech kol a kompletní hydropneumatické odpružení obou náprav, zajišťující obsluze pohodlí. Na nástavbě je zajímavostí hydraulický válec, s nímž je při práci možné uzamknout náklon traktoru na přední nápravě. Namísto předního tříbodového závěsu je traktor osazen DIN připojovací deskou, jež funguje jako univerzální připojovací rozhraní pro nářadí, využívané v komunálním sektoru. A nechybí ani přední vývodový hřídel.

Pro využití v letním období byl prezentovaný JCB 4220 Fastrac vybavený sekačkami od výrobce Mulag. Jednalo se o podsvodidlovou plně automatickou sekačku a sekačku na výsuvném příkopovém rameni. Nástavbový prostor za kabinou byl osazený speciálně upravenou plošinou, která – stejně jako ostatní nástavbové prostory Fastracu – dovoluje univerzální využití. Na plošinu lze připojit univerzální korbu, využitelnou pro transport materiálu, nářadí či dopravního značení, anebo v zimním období lze k plošině agregovat sypač. Plošina má nosnost 4000 kg.

Více informací v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down