18.06.2022 | 12:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Základní princip zůstává, ostatní je inovované

Univerzálnost využití či nízké nároky na tahový výkon traktoru jsou jen dvě z celé řady předností, které přesvědčily velmi početnou skupinu zemědělců k pořízení secích strojů Pronto DC firmy Horsch. Osvědčený základní princip lze rozdělit do třech stupňů: příprava půdy, opětovné utužení a uložení osiva. O obnovu půdní struktury se stará předřazená sekce krátkých talířových bran. Účinná konsolidace půdy a tvorba rovnoměrného seťového lůžka jsou úkoly pro pneumatikový pěch.

Popisované rozložení základních funkčních skupin zůstává zachováno, nicméně pro rok 2022 provedl výrobce velké množství úprav a inovací. Byť se shodným názvem, tak Pronto DC firmy Horsch přichází do další sezóny v nové podobě.

Novinkou jsou již pneumatiky středového opěrného a pěchovacího válce o průměru osmnácti palců. V mnoha zemích pro takto vybavený secí stroj bude možné udělit povolení k jízdě po veřejných komunikacích rychlostí 40 km/h.

Žádnému zkušenému zemědělci neuniknou změny v designu zásobníku. Zásobník PPF nové generace o celkovém objemu pěti tisíc litrů je dělený v poměru 60/40. Druhá rozdělovací hlava se nachází za zásobníkem a je větší. Je tam také lépe přístupná. Ale pro Pronto 6 DC existuje ještě i jednokomorový zásobník s objemem 4000 l. Velká kapacita umožňuje omezit neproduktivní časy na doplňování osiva na minimum.

V přední části zásobníku je integrovaný ventilátor, protože tam se nachází ve větší výšce. Může tak nasávat vzduch bez prachu a dalších nečistot, které se tak nemohou dostávat do výsevního ústrojí a rozdělovací hlavy. Dále došlo ještě ke zjednodušení výsevní zkoušky. Praktické uzavírací šoupátko usnadňuje výměnu výsevního válečku v případě, že je zásobník naplněn osivem.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down