Zaměřeno na služby s technikou

Jednou z dceřiných firem společnosti Agrall zemědělská technika a.s. je firma Agrall servis, která byla založena v roce 2008, sídlí v Havlíčkově Brodě a jejím cílem je poskytování služeb s technikou Claas, Väderstad a Kaweco. Počátkem listopadu se v areálu firmy konalo slavnostní otevření nové budovy, která od letošního roku již slouží zejména pro servis, garážování techniky a jako zázemí pro zaměstnance.

Symbolickou pásku přestřihl Ing. Josef Trávníček (předseda představenstva firmy Agrall zemědělská technika a. s.), který popřál Ing. Zdeňku Jírovi (řediteli společnosti Agrall servis) a všem jeho spolupracovníkům hodně zdaru do jejich další práce, která již nyní přináší velmi dobré hospodářské výsledky.

Z pohledu množství techniky, která je ve službách nasazena, Agrall servis není nijak malou firmou. Činnost společnosti je totiž zaměřena nejen na služby s vlastní technikou, ale též na využití techniky od ostatních zemědělců ve chvílích, kdy jejich stroje zahálí.

Agrall servis má ve své působnosti nejen Českou republiku, ale též Slovensko, Polsko a  Maďarsko. A po těchto zemích se přesunuje zejména sklizňová technika, která je na pořízení tou nejdražší, avšak z pohledu doby, kdy je v činnosti, i tou nejméně používanou.

Největší skupinu strojů ve službách tvoří sklízecí mlátičky Claas Lexion. Agrall servis provozuje šest strojů vlastních,  ve  výbavě pětice z nich nechybí například pohon zadní nápravy nebo pásové podvozky Terra Trac na nápravě přední. Důvodem není jen to, aby si je zákazníci, k nimž služba přijde, mohli prohlédnout a v budoucnu třeba zakoupit, ale důležitější je vyšší využití strojů i za méně příznivých, nebo extrémních podmínkách sklizně. Zajímavé je i to, že všechny sklízecí mlátičky jsou ve vytřásadlovém provedení (Lexiony 670), a tudíž limitovány s ohledem na dosaženou výkonnost, avšak naproti tomu nemají problém s poškozením slámy.

Ale šest sklízecích mlátiček by na služby prováděné v několika zemích jistě nestačilo. Agrall servis proto sdružuje i další uživatele sklízecích mlátiček Claas, kterým tak organizuje práci v době, kdy na jejich pozemcích sklizeň neprobíhá. Celkově se jedná o 120 kombajnů, přičemž každý za sezónu sklidí až 1100 ha.

Kromě sklízecích mlátiček poskytuje Agrall servis též službu setí kukuřice přesnými secími stroji Väderstad Tempo, sklizeň pícnin řezačkami Claas Jaguar 940 a 980, lisování slámy a sena lisy Quadrant 3400, dále aplikaci kejdy a angažuje se i v systémech precizního zemědělství.

Jak bylo uvedeno výše, aktivity firmy Agrall sevis jsou dobře promyšlené a dobře fungují v zemědělské praxi. S rozšířeným zázemím v Havlíčkově Brodě tak přichází i další možnosti pro rozvoj firmy do budoucích let.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *