Ze servisního i prodejní středisko

Rodina prodejců zemědělské techniky Massey Ferguson se rozrostla o dalšího člena, společnost SERVIS MF, s.r.o. z Dobroměřic na Lounsku. Ta zatím fungovala jako servisní středisko a po mnoha letech zkušeností určitě nic nebrání tomu, aby doposud pouze servisovanou techniku začali v Dobroměřicích také nabízet.

Při naší návštěvě byl středem zájmu především traktor Massey Ferguson 8450 Dyna-VT, který zrovna pracoval v agregaci se šestimetrovým secím strojem Great Plains NTA 2000 při setí ječmene. Podle vyjádření obsluhy pracuje tato kombinace k plné spokojenosti a dokáže zasít 70 hektarů za den. A spokojenost je i s novou převodovkou Dyna-VT, která je již standardem osmičkové řady traktorů Massey Ferguson.
„Konečně se mohu věnovat pouze nářadí. Navolím si otáčky a pracovní rychlost pak už jenom dolaďuji,“ uvedl jednatel spol.s.r.o.Zlatý Klas Mšené Lázně Jan Kubišta a pokračoval: „S touto agregací máme spotřebu něco málo přes tři litry nafty na hektar, to je o litr a půl méně než dřív.“
Převodové ústrojí Dyna-VT s plynulou změnou převodu je svou mechanickou částí shodným typem převodovky, kterou používají traktory Fendt. V traktorech Massey Ferguson se začala objevovat po zařazení obou značek do koncernu Agco.
„Tato plynulá Vario převodovka řadí traktory Massey Ferguson do absolutní špičky a v současné době registrujeme i zvyšující se zájem o ni i mezi zákazníky, kteří provozují starší typy traktorů Massey Ferguson. Vyhlídky jsou tedy pro řadu 8400 optimistické,“ dodává jednatel společnosti SERVIS MF Josef Bischoft.
Ale zájem je i o řadu menších traktorů do 100 koní, které často nacházejí uplatnění v živočišné výrobě a u nichž není požadován příliš vysoký výkon motoru. Tyto traktory však musí mít vysoce odolnou a výkonnou vývodovou hřídel, jelikož při agregaci s krmnými vozy dochází často v zimních měsících k úplnému zamrznutí krmiva, což způsobuje značné přetěžování hřídele.
„Ze zkušeností vím, že není mnoho traktorů s výkonem do sto koní zvládajících takto nadměrné zátěže stejně jako šestková řada traktorů MF,“ poznamenal Josef Bischoft.
Staví na kvalitním servisu
Servisní a prodejní středisko v Dobroměřicích zaměstnává deset lidí, pět jich pracuje v dílně, tři v administrativě a dva jako prodejci. Náhradní díly jsou čerpány z centrálního skladu v rakouském Schwechatu a dodávány do 24 hodin po objednání.Náhradní díly na žně jsou naskladněny v místě servisu pro potřeby všech našich zákazníků. A rychlost spojená s kvalitou servisu patří k největším devizám.
Kromě produktů značky Massey Ferguson lze v nabídce společnosti SERVIS MF nalézt zemědělskou techniku dováženou do ČR firmou P&L a mezi touto mechanizací například secí stroje Great Plains a Kinze nebo stroje na zpracování půdy Köckerling. Nechybějí ani mulčovače Land Pride, přepravní technika Bergmann a pícninářské stroje Elho. Dlouholetou spoluprací s fy. BP došlo k udělení stříbrného distributora maziv BP.Velký význam při předvádění zem. techniky Massey Ferguson je dáván účasti společností PaL s.r.o. Biskupice, MONSANTO ČR s.r.o. a samých zákazníků.
Zákazníci přicházejí
Ke skalním zákazníkům společnosti SERVIS MF patří Miloslav Lukáš hospodařící se svým bratrem Zdeňkem na 3500 hektarech polí v obci Smolnice. Ve strojovém parku je hned pět traktorů, teleskop. manipulátor a šest sklízecích mlátiček Massey Ferguson. Miloslav Lukáš nešetří chválou na fungování dobroměřického servisního střediska a jako důkaz, že záměr servisu stroje nejenom opravovat, ale také prodávat vítá, může posloužit nově zakoupený bezorebný přesný secí stroj Kinze 3500 pocházející právě od společnosti SERVIS MF.

Roman Paleček

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *