10.05.2016 | 06:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ze skromných začátků na výsluní trhu

Jedním z výrobců dopravní techniky na našem trhu je firma HAWE-Wester GmbH. Tato firma v rodinném vlastnictví je známá především svými překládacími návěsy a velkoobjemovými návěsy na řezanku. Sortiment ale zahrnuje i univerzální rozmetadla statkových hnojiv, vanové návěsy, návěsy s výtlačným čelem či systémy výměnných nástaveb. O jaké další stroje se nabídka firmy rozrostla v tomto roce, se redakce mohla přesvědčit při návštěvě výrobního závodu ve městě Wippingen na severu Německa.

Firma vyrábí své stroje již více než padesát let. Klade přitom důraz na jejich vysokou kvalitu, dlouhou životnost, robustní konstrukci a zároveň i inovativní pojetí. Přitom se zaměřuje na klasické zemědělské podniky a na poskytovatele služeb.

HAWE zaměstnává třicítku pracovníků, kteří za rok vyrobí 200 až 300 strojů. Obrat dosahuje 11 až 13 milionů eur. Výroba strojů je soustředěna do dvojice hal, z nichž první stojí již 25 let, zatímco druhá funguje od roku 2015. Postavení druhé haly představovalo pro firmu HAWE značný krok dopředu. Spolu s tím obohatila sortiment řada novinek a firma se pozvedla díky prodeji 150 kusů návěsů pro zakládání krmiva.

Hlavním produktem firmy Hawe jsou překládací návěsy. Tyto stroje jsou u svých uživatelů v nasazení celoročně, což je dáno možnostmi jejich univerzálního využití: k dopravě zrna od sklízecích mlátiček k odvozním soupravám, k dopravě osiva či hnojiva na pole atd. Proto také jejich výroba běží u firmy HAWE po celý rok. Výkonná a spolehlivá koncepce návěsů stojí za jejich úspěchem na trhu, díky kterému se HAWE nyní zaměřuje především na velké zemědělské podniky a poskytovatele služeb.*

Více informací přinese časopis Mechanizace zemědělství 6/2016.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down