05.02.2021 | 07:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zemědělská technika vykázala růst

Po relativně dobrém začátku hospodářského roku 2019/2020 (od 1. srpna 2019 do 31. července 2020) začala od nového roku 2020 ovlivňovat hospodářský vývoj éra pandemie covid-19. Vzhledem k následkům byla v médiích odsunuta do pozadí jiná důležitá témata, jako například jednání o brexitu, obchodní spory a různá restriktivní dovozní cla, které mají znatelný vliv na hospodářské výsledky hlavních nosných pilířů skupiny KRONE. Důsledky těchto událostí se ale v jednotlivých oblastech projevují rozdílně. V odvětví zemědělské techniky vykazovala společnost KRONE nadále růst, naproti tomu ztrácí v užitkových vozidlech.

Skupina KRONE dosáhla v uplynulém roce o něco nižšího obratu ve výši přibližně 1,9 miliardy eur (předešlý rok 2,2 mld eur). Produkce zemědělské techniky představuje z celkového obratu asi 32,9 % a užitková vozidla 66,8 %.

Bernard Krone, předseda dozorčí rady KRONE holdingu, uvádí: „Pandemie nám dala jasně najevo, která odvětví jsou v naší společnosti skutečně důležitá. A zemědělství a doprava k nim patří. Ohlédneme-li se za hospodářským rokem 2019/2020, můžeme s potěšením zjistit, že společnost KRONE navýšila svůj tržní podíl ve všech segmentech. V odvětví zemědělské techniky se to odráží i v dalším zvyšování obratu o 732 milionů eur. V podstatně nestálejším segmentu užitkových vozidel jsme dokázali generovat obrat ve výši 1,16 miliard eur. V důsledku toho jsou celkové tržby skupiny KRONE 1,9 miliardy eur, což je stále velmi slušný výsledek s přihlédnutím k celkově velmi složitým rámcovým podmínkám na trhu. Z dlouhodobého hlediska stále sledujeme dva megatrendy. Očekává se, že do roku 2050 bude na Zemi žít přibližně deset miliard lidí, z nichž všichni budou potřebovat jíst. To vyžaduje moderní zemědělské technologie, stejně jako bezvadně zvládnutou logistiku. Což je pro nás příznivé.“

O uplynulém hospodářském roce skupiny KRONE naleznete více informací v Zemědělci č. 6.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down