01.04.2022 | 06:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zemědělská technologie nové generace

Bratři Kalverkampové vyvinuli zcela nový systém pro mechanizaci rostlinné výroby. Nyní o systémovém nosiči Nexat přicházejí nové informace.

Pro výměnu modulů se rám nechá spustit o osmdesát centimetrů k zemi, aby bylo také možné stávající modul odložit. Celý nosič přitom může být ovládán dálkově a operátor přitom může stát na zemi, odkud je možné vše kontrolovat. Vpředu usazenou kabinu od firmy Fritzmeyer si pro jízdu po silnici lze spustit do výšky dle potřeby, v cíli pak až k zemi pro snadný výstup. Při práci si pak lze kabinu natočit podle potřeby směrem k pracovnímu modulu a řidiči pomáhají ještě kamery. To se například u třicetiřádkového adaptéru na slunečnici hodí. Shodný záběr mají i moduly přesných secích strojů pro kukuřici a slunečnici – dvacet devět řádků. Na rozdíl od kombajnu lze Nexat využívat po celý rok, v kombinaci s různými moduly – od podmítky až po sklizeň.

Zařízení pro výmlat, čištění, uložení a překládku zrna si konstruktéři firmy Nexat GmbH vyvinuli sami. Velká délka rámu posloužila k integraci axiálního rotoru o délce 580 cm. Při sklizni se v něm ale pohybuje materiál příčně ke směru jízdy. Od adaptéru je přiváděn ke středu tohoto rotoru, takže se proud hmoty dělí na dva díly, každý z nich jde k jedné straně. Čištění pak probíhá ve dvou sítových skříních a vyčištěné zrno putuje do obrovitého zásobníku s objemem třicet šest tisíc litrů. Nosič Nexat tak funguje jako kombajn a překládací návěs v jednom, aby bylo možné vyprázdnění vždy až na konci pole. Pak je ale třicet šest tisíc litrů přeloženo na odvozní prostředek za pouhou jednu minutu!*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down