Zetor udržuje své pozice i navzdory nepříznivému vývoji v Evropě

Společnost Zetor Tractors a. s. vykázala v hospodaření za rok 2016 zisk ve výši 102 mil. Kč před zdaněním. I přes kladný výsledek čelí brněnský výrobce traktorů odbytové krizi, která prostupuje již třetím rokem napříč trhy západního světa a dotýká se všech výrobců a prodejců traktorů a zemědělských agregací. Prodeje zemědělské techniky v Evropě se propadly, ve srovnání s rokem 2015, o 9 %, což je nejhorší výsledek trhů od roku 2009, kdy Evropa a svět čelily hospodářské krizi. Navzdory aktuální situaci se společnosti Zetor Tractors a. s. daří udržovat své postavení v Evropě a Severní Americe a posilovat pozice v těch částech a zemích světa, kam úspěšně v posledních dvou letech expanduje.

Hospodaření společnosti Zetor Tractors a. s. kopírovalo vývoj na poli celkových prodejů zemědělské techniky, společnosti se podařilo hospodařit s kladným výsledkem i navzdory nepříznivé situaci. Segment výrobců zemědělské techniky zaznamenal z pohledu objemu prodejů svůj dosavadní vrchol v roce 2013 a od té doby prodeje každoročně klesají. Rok 2016 byl ve srovnání s rokem 2015 horší o 9 %, což představuje pokles v reálných hodnotách o 10 tisíc strojů.

„I přes klesající objemy prodejů se nám daří udržovat pozice na jednotlivých trzích a v některých oblastech dokonce posilovat, v loňském roce tomu bylo např. v Německu, Litvě, na Slovensku aj. Dalším důležitým aspektem je, že společnost hospodařila s kladným výsledkem a stále investujeme finanční prostředky do rozvoje společnosti. Cíle společnosti se nemění, i nadále pracujeme na rozšiřování produktového portfolia, posilování pozic na západních trzích a využití potenciálu trhů nových,“ říká Lukáš Krejčíř, ředitel Finančního úseku Zetor Tractor a. s.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *