Zetor vstupuje na ruský trh

Společnost Zetor Tractors a. s. jedná o spolupráci s novým partnerem na dodávku a výrobu traktorů Zetor v Rusku. Intenzivní jednání o navázání spolupráce probíhají se společností Kovrov Electromechanical Plant (KEMP) z Vladimirské oblasti v Rusku východně od Moskvy. Předmětem jednání je dodávka komponentů traktorů Zetor a následná montáž strojů v partnerském závodě. Aktuálně je na cestě do Ruska první zásilka komponentů. Vstup na ruský trh považuje společnost za významný milník v dějinách značky.

Do Ruska poputuje v průběhu letošního roku přes 100 sad komponentů traktorů Zetor modelové řady Forterra 135 v emisním řešení Stage IIIA. K finální kompletaci strojů dojde až v montážních halách společnosti KEMP. Smontované stroje se následně budou na ruském trhu prodávat pod označením ANT-ZETOR F4135. První traktory se k zákazníkům dostanou ještě v tomto roce. Do budoucna se plánují dodávky traktorových komponentů určených k montáži strojů partnerskou společností v Rusku.

Nový ruský partner Zetoru, společnost KEMP, se specializuje na výrobu hydraulických systémů a komponentů, CNC strojů, pojízdných nakladačů a komponentů určených pro univerzální robotické sestavy. Kromě homologací vyrobených strojů na území Ruska bude KEMP zajišťovat také veškeré obchodní a servisní záležitosti spojené s traktory ANT-ZETOR. Výrobní a montážní haly se nacházejí v městě Kovrov, které leží východně od Moskvy.

Se vstupem do Ruska pokračuje expanze značky Zetor na nové trhy. Jen v několika posledních měsících oznámil Zetor vstup na trhy, jakými jsou Írán, Myanmar, Izrael, Zambie a nově také Rusko. Jednání pokračují i v dalších oblastech Asie a Afriky.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *