16.04.2023 | 10:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zlatá medaile za revoluční řešení pro aplikaci hnojiv

Dánská Samson Group má z loňského podzimu významný úspěch. V průběhu mezinárodního veletrhu Sima 2022 v Paříži získala tato společnost v rámci soutěže SIMA Innovation Awards 2022 zlatou medaili za systém Opti-Sensor. Tento systém byl vyvinutý ve výzkumném a vývojovém pracovišti Samson Group pro rozmetadla značky Pichon. Ocenění bylo předáno v průběhu oficiální ceremonie.

Již v průběhu mezinárodního veletrhu Agritechnica 2019 v Hannoveru byl dánský výrobce Samson vyznamenán stříbrnou medailí za NPK senzor pro cisterny na kejdu. Nyní se v záři reflektorů a objektivů fotoaparátů novinářů blýskla také rozmetadla tuhých statkových hnojiv.

Dánská Samson Group nabízí celou řadu takových rozmetadel, která jsou kompatibilní s novým systémem zjišťování obsahu základních živin v hnojivu. Lars Henriksen, generální ředitel Samson Group, řekl: „Výzkum a vývoj jsou jednou ze stěžejních aktivit Samson Group. Naše hlavní aktivity jsou spojeny s optimalizací precizní aplikace a využití kapalných i tuhých statkových hnojiv. Oceněný výsledek naší práce ve výzkumu a vývoji představuje náš nový milník.

Před několika lety jsme uvedli na trh rozmetadlo tuhých statkových hnojiv s nejširší korbou na trhu, model US 2-3. Vývoj systému Opti-Sensor představuje uznání naší technologie aplikace tuhých statkových hnojiv a podtrhuje skutečnost, že máme přední technologii na trhu, která odpovídá technologiím budoucnosti.

Věříme tomu, že se systémem Opti-Sensor jsme nalezli koncept, který může být revolucí v aplikaci tuhých statkových hnojiv. My všichni jsme výjimečně spokojeni a cítíme se poctěni tím, že komise soutěže SIMA Innovation Awards 2022 se rozhodla, že naše řešení si zaslouží zlatou medaili.“*

Systém Opti-Sensor byl vyvinutý ve výzkumném a vývojovém pracovišti Samson Group pro rozmetadla značky Pichon

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down