15.09.2022 | 06:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zlatý klas zbarvený dozelena

Jeden ze tří letošních Zlatých klasů, jimiž byly oceněny exponáty na výstavě Země živitelka v kategorii Mechanizace, získal traktor Claas Axion 960 Terra Trac s plným odpružením. Tento stroj vyvinutý pro dopravu i těžkou práci na poli má polopásovou originální konstrukci podvozku, která umožňuje po celé délce kontakt s půdou i v nerovném terénu.

K jeho silným stránkám patří také to, že poskytuje o 15 % lepší trakci, o 50 % menší tlak na půdu a díky koncepci nízkých otáček šetří palivo. Navíc zaručuje plynulou a pohodlnou jízdu.

Díky managementu motoru a bezstupňové převodovce CMATIC ZF Terramatic disponuje Axion 960 Terra Trac nízkými otáčkami. Větší výkon zároveň při nižších otáčkách a automatické přizpůsobení otáček motoru tahové potřebě snižují provozní náklady.

Polopásový podvozek Terra Trac přináší zásadní řešení pro moderní a efektivní zemědělství. Lepší trakce umožňuje využít nářadí s velikým pracovním záběrem a zaručuje malý prokluz, opotřebení a spotřebu paliva. O 35 % větší styčná plocha (až 4 m2) oproti klasickému traktoru a menší tlak na půdu zabraňují zhutnění, chrání úrodnost a snižují náklady nejen na vlastní zpracování půdy, ale i při následných kultivacích. K obnově drobtovité struktury půdy je tak třeba méně času a energie. Navíc polopásový traktor s plným odpružením poskytuje vysoký jízdní komfort. Je pohodlný jako standardní traktor a vysoká koncentrace řidiče je možná i během dlouhého pracovního dne. Uživatelé ocení i 100% flexibilitu: je vhodný do jakéhokoliv terénu a díky celkové šířce 3 m může jezdit i po silnici.*

Více se o traktoru Claas Axion 960 Terra Trac  dočtete v Zemědělci č. 38.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down