Zlepšení dostupnosti dílů

Vedle technické úrovně strojů patří mezi důležité faktory úspěchu zemědělské techniky na současném trhu úroveň servisu a včasnost dodávek náhradních dílů. Ta je u firmy Pöttinger samozřejmou součástí servisních služeb, propracovaných pro maximální spokojenost zákazníků.

Základem fungování servisních služeb je regionální blízkost k uživatelům techniky této značky. Aby dodávky náhradních dílů mohly fungovat skutečně plynule, posiluje firma Pöttinger své zázemí. Jednak investovala do svého výrobního závodu, jednak do vybudování nového logistického centra pro uskladnění náhradních dílů. Nové nejmodernější centrum, postavené na zelené louce, si vyžádalo investici ve výši 14 milionů eur.

Stavební práce na novém centru byly zahájeny v létě 2016. V bezprostřední vzdálenosti od sídla firmy, v hornorakouské obci Taufkirchen/Tr., vyrostlo velké vysoce moderní logistické centrum.

Hotové bylo pouhých sedm měsíců po zahájení činnosti včetně přestěhování všech komponent. Na jaře 2017 tak mohlo být nové centrum uvedeno do plného provozu. Na celkové výměře zhruba tří hektarů zaujímá zastřešená plocha 7000 m2.

Rozloha nového centra je v relaci k jeho významu. Je základním pilířem v logistice náhradních dílů po celém světě. Ve skladu malých dílů s automatizovanou činností se nachází 31 000 zásobníků a mechanický regálový sklad s 5500 paletami a 2200 umístěními pro neskladný materiál. Tam se nachází přibližně zhruba 50 000 originálních náhradních a opotřebitelných dílů, od drobného těsnění až ke kompletním rámům nářadí. Elektronicky řízený systém zpracuje denně až 800 objednávek zákazníků a zašle ročně 3,5 milionu nejrůznějších originálních náhradních dílů.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *