Žlutočervené inovace mají zelenou

Zdokonalování strojů u rakouské firmy Pöttinger neustává, o čemž se mohli přesvědčit i návštěvníci letošních Výstavních dnů SOME. Všímavý návštěvník objevil u techniky na sklizeň pícnin, zpracování půdy a setí značky Pöttinger, kterou jindřichohradecká společnost zastupuje na českém trhu už od roku 1998, mnoho zajímavých inovací. Nechyběla ani řada novinek, mezi něž patřil i secí stroj Pöttinger Aerosem 3002 ADD, který si rychle získal renomé mezi českými zákazníky.

Secí stroj Pöttinger Aerosem 3002 ADD vstoupil na český trh v loňském roce. Jde o klasickou secí kombinaci s rotačními branami a pneumatickým secím strojem, který v sobě kombinuje klasické setí nebo přesné setí s přihnojováním či podsevem omezujícím erozi půdy. Flexibilitu secí kombinace umocňuje i možnost kombinovat řadu nářadí pro zpracování půdy – rotační brány nebo krátký talířový kypřič, které jsou součástí stroje. A v čem tkví jeho originalita? Stroj je vybaven dvěma nově vyvinutými systémy – inteligentní rozdělovací hlavou IDS (Intelligent Distribution Systém) pro klasický výsev obilnin, trávy, máku nebo řepky, stejně tak jako pro přihnojování při využití systému přesného setí PCS (Precision Combi Seeding) pro přesný výsev kukuřice nebo slunečnice. V případě využití pro přesný výsev lze zásobník rozdělit na samostatné části pro osivo a hnojivo, popř. podsev. Stroj je řízen prostřednictvím panelu Power Control nebo systému ISOBUS.

„Druhý takový secí stroj, který umožňuje čtyři způsoby využití, na našem trhu není,“ tvrdí Libor Gulykáš, produktový manažer společnosti SOME TECHNIKA. „Je určen pro široké spektrum malých až středně velkých zemědělských podniků, které s ním mohou vysévat všechny polní plodiny.“

Informace o dalších inovacích u techniky Pöttinger naleznete v Zemědělci č. 11.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *