16.02.2015 | 09:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Změna, ve Zbýšově to balí jeleni

Zemědělské družstvo „Vysočina“ Zbýšov hospodaří přibližně na 1500 hektarech půdy a díky rozsáhlé živočišné výrobě, která zahrnuje chov dojnic a prasat, musí podnik zajistit velké množství kvalitního krmiva a podestýlky. I proto jen za minulý rok slisovali přes 10 000 kulatých balíků a všechny na sobě mají typické zelené zebrování – jsou totiž zabalené do sítí John Deere. Ty po mnoha letech nahradily sítě různých značek, které nedokázaly vedení družstva nabídnout uspokojivé řešení.

Řešení přišlo s kvalitní značkou

V předchozích letech se v podniku ZD „Vysočina“ Zbýšov používaly různé balicí sítě a často se měnil výrobce i dodavatel především kvůli nevyhovující kvalitě, pořizovací ceně v přepočtu nákladů na jeden balík. Vedení podniku na začátku roku 2014 zaujala akce na balicí sítě John Deere, a proto objednalo na zkoušku několik kusů sítě John Deere 3000 a XtraNet 4200. Podle slov vedoucího rostlinné výroby Martina Vančury se pro tento krok rozhodli především na základě velmi příznivé ceny a také díky dlouhodobé spolupráci se společností STROM PRAHA – střediskem Habry, která pro ně znamená garanci kvality a spolehlivosti.

Kvalitní balení

V roce 2014 se v podniku slisovalo 6000 balíků slámy a 4000 balíků senáže lisem John Deere 960, který vyniká především rychlostí a vysokým utužením hmoty. Senáž se v podniku obvyk­le lisuje do balíků o průměru 110 cm a při tomto průměru dosahují balíky hmotnosti okolo 850 kg. Při takové hmotnosti je nutné, aby byla síť co nejpevnější a nedošlo při manipulaci a balení k porušení síťoviny.

Snížení otáček díky pevnosti sítí

Martin Vančura dodává, že díky pevnosti sítí John Deere mohli snížit otáčky při balení balíku o jednu oproti dříve používaným sítím, což znamená výrazný pokles nákladů na jeden balík. Chvá­lí si také velmi dobré možnosti při manipulování s balíky, protože perfektně drží tvar a hrany se netřepí. Ve Zbýšově proto mohou bez obav používat samonakládací vleky i čelní nakladače, aniž by se balíky porušily.

Uživatelsky přívětivé řešení

Mezi další výhody sítí John ­Deere, které uvádí Martin Vančura, je snadné balení do fólie, což opět umožňuje pevný tvar a rovné hrany. Dále vyzdvihuje systém značení Zebra ulehčující práci obsluze a také plastové držáky na každé roli, jež usnadňují manipulaci. ,,Změna výrobce sítě na značku John Deere se nám v podniku vyplatila jak po ekonomické stránce, tak při běžném provozu,“ shrnuje na závěr Martin Vančura. Na sezónu 2015 už má podnik sítě John Deere objednané.

 

Bc. Iva Havlová

marketingová koordinátorka

STROM PRAHA – region Východ

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down