Značková kvalita se prosazuje

Na jižní Moravě, konkrétně v obci Rakvice, sídlí společnost Vinselekt Michlovský a.s. Zabývá se pěstováním vinné révy, produkcí vína a funguje zároveň jako šlechtitelská stanice. Šlechtění odrůd má dlouhou tradici; nové odrůdy jsou jednak prodávány a jednak pěstovány na vlastních vinicích. Firma obhospodařuje 120 hektarů vinic a každý rok provádí jejich obnovu. Pro práce ve standardním vinohradu se šířkou řádků tří metrů slouží tři traktory Fendt Vario.

Před pěti lety firma hledala náhradu za své dosluhující staré traktory. Ve vinicích byly nasazeny speciální traktory pěti různých značek. Poté si manažeři vyzkoušeli také stroje značky Fendt. Speciální traktor Fendt řady 200 V pracoval ve vinicích celý rok, a výsledky jeho nasazení byly velmi dobré. Osvědčil se především svou nízkou spotřebou paliva a výkonností.

Proto byl v roce 2010 pořízen traktor Fendt 208 V s úzkým rozchodem zároveň s traktorem Fendt 209 F. Z důvodu spokojenosti byl v roce 2011 pořízen ještě standardní traktor Fendt 309 Vario, který má na starosti mimo jiné dopravu. Ukázalo se, že dva takové traktory mohou nahradit tři dosluhující staré stroje při výrazně snížených nákladech.

O práce ve vinohradech se dělí všechny tři traktory Fendt. Pracují každoročně zhruba od března do listopadu. Jsou velmi spolehlivé, práce s nimi je pohodlná a s malými náklady. Traktor Fendt 208 V je ve velmi dobré výbavě: s přední odpruženou nápravou, se šesti vnějšími hydraulickými okruhy, s rychlospojkami i mezi nápravami,  tříbodovým závěsem vpředu, s profi joystickem a se všemi komfortními možnostmi ovládání zadního tříbodového závěsu. Při práci řidič všechny funkce traktoru využívá, a to při agregacích s rozličným nářadím (osečkovač, žací stroj, mulčovač, okopávačka, rosič atd.).  Speciální traktory Fendt za rok odpracují zhruba tisíc motohodin.

Zakoupení traktorů Fendt bylo dobrým rozhodnutím a manažeři je chválí po všech stránkách. Na jednoho člověka se zvedla výkonnost o 30 až 50 procent. Traktory Fendt na podnik dodala a servis provádí firma Agromex, pobočka jižní Morava.*

Více informací přinese týdeník Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *