Známá řada traktorů posiluje

John Deere je velkým výrobcem traktorů a jako takový má také velice široký okruh zákazníků. V současnosti se stále rozšiřuje okruh poskytovatelů služeb, zvláště ve Francii, Německu či Dánsku. Pro tyto uživatele vyvinul John Deere dva nové modely traktoru s označením 62235R a 6250R. Byly představeny formou tiskové konference.

Jedná se o rozšíření známé prémiové řady traktorů 6R směrem nahoru. A to opravdu výrazné, protože model 6250R má včetně navýšení maximální výkon 300 k. Při jeho pohotovostní hmotnosti 9300 kg pak vychází měrná výkonová hmotnost na úrovni 31 kg/k. Traktor je tedy výkonný, ale není zbytečně těžký a je všestranně využitelný. S pomocí nových přídavných závaží může být dotížen až na celkovou dovolenou hmotnost 15 000 kg. Ve srovnání s modely řady 6R s dlouhým rámem mají nové typy o 100 mm prodloužený rozvor náprav (činí 2,9 m). Na zadní nápravě mohou být obuty do pneumatik se shodným průměrem 2,05 m, ale se šířkou 800 mm (největší možný rozměr 800/70 R 38), na přední nápravě pak až do rozměru 600/70 R 30.

Zdrojem výkonu je osvědčený šestiválcový motor s objemem 6,8 l. Má poněkud zvětšenou kapacitu chlazení a z toho důvodu se sání vzduchu přesunula za A sloupek kabiny. Oba tříbodové závěsy mají navýšenou zvedací sílu.

V oblasti ovládání představil John Deere na tiskové konferenci nový systém CommandPRO. Ve známé loketní opěrce bude integrován zcela nový joystick, na němž jsou integrovány všechny důležité funkce traktoru. Joystick obsahuje také tlačítka, k nimž je možné si libovolně přiřadit funkce traktoru. A to s pomocí menu na obrazovce ovládací jednotky CommandCenter, nabízené tradičně ve velikosti sedmi a deseti palců. Nově bude možné také ovládat reverzaci levou rukou pod volantem, novým joystickem anebo tlačítky na joysticku pro ovládání vnějších hydraulických okruhů.*

Nové traktory mají být k dispozici až v druhé polovině roku 2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *