Známé šelmy ještě dravější

Firma Claas podrobila modernizaci své sklízecí řezačky Jaguar 900, které do roku 2017 přichází s řadou praktických vylepšení. Pro jejich prezentaci připravili zástupci firmy prakticky orientovaný workshop. Nechyběla ani ukázka sklizně silážní kukuřice, která v centrální části Německa vlivem změn v počasí dozrávala předčasně. Nicméně ani porosty se zvýšeným obsahem sušiny na 50-55 procent a velkým výnosem nejsou pro tyto stroje problémem.

Změny u nové generace řezaček Jaguar 900 jsou nápadné na první pohled: od kabiny dozadu má kapota inovovaný design. Ten působí nejen moderním dojmem, ale má i své funkční stránky: nově koncipované výdechy slouží k optimálnímu proudění chladicího vzduchu z motorového prostoru. Vzduch je nasáván v prostoru za kabinou a zbavován nečistot na rotujícím sítě chladiče.

Chladicí systém je koncipován tak, aby dokázal zajistit optimální teplotu motoru i při sklizni velkých objemů hmoty za horkého počasí. Otáčky ventilátoru jsou automaticky regulovány podle potřeby, a to na základě čtyř různých parametrů.

Další originální zajímavostí řezaček Jaguar je systém Dynamic Power. Je-li řezačka dlouhodobě provozována jen s dílčím zatížením, zajistí tento systém automaticky snížení dodávky paliva do motoru. Tím přispívá ke snížení spotřeby při zachování produktivity práce.

Díky systému Dynamic Power stroj umí citlivě přizpůsobovat křivku točivého momentu potřebě výkonu v 10 stupních. Maximální výkon bývá zapotřebí při sklizni silážní kukuřice, zatímco ekonomický režim při sklizni senáží.*

Více informací v časopise Mechanizace zemědělství 1/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *