05.07.2024 | 11:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zocon, technika z Nizozemí

Firma Zocon z Nizozemí se specializuje na výrobu dopravní techniky, strojů pro údržbu pastvin a nářadí pro nakladače. Celkem má ve svém sortimentu přes deset typů strojů.  Agrotrans Otice zařadila do svého prodejního portfolia luční brány Greenkeeper Plus a uhrnovací lopatu Gumi modular. Oba stroje byly na veletrhu Techagro přítomny.

„Náš region leží mezi Jeseníky na jedné straně a Beskydy na straně druhé, a právě tady jsou kvalitní smyky pro urovnání pozemků opravdu potřeba“ říká majitel firmy Agrotrans Otice pan Poštulka.

Greenkeeper a lopata

Na lučních branách GreenKeeper se mu líbí robustnost i velmi dobré propracování. Stroj je postaven na silném rámu a je vybaven třemi řadami pružných prstů, které mají průměr nikoliv běžných 7 mm, ale 10 mm. Intenzita jejich práce lze nastavit ve dvanácti stupních, což dává uživateli možnost optimalizovat práci stroje, podle podmínek na aktuálním pozemku. Výhodou jsou už ve standardu splazy a také dva smyky, které urovnají i pořádně rozbitý pozemek. Stroj je možné dovybavit i předními a zadními vodicími kolečky, což má význam právě na hodně rozbitých loukách a pastvinách. Další výbavou na přání je osazení lučních bran i secím strojem. Greenkeeper je tak možné použít též pro přísev luk a pastvin, ale i pro výsev meziplodin, neboť secí stroj zvládne bez problému široké spektrum velikostí osiva. Druhým strojem od společnosti Zocon přítomným na stánku byla uhrnovací lopata s pracovním záběrem 270 cm. Její použití je univerzální na hnůj, krmivo, sníh i nečistoty. Stejně tak nabízí i univerzální zavěšení buď klasicky na tříbodový závěs, nebo na ližiny vysokozdvižného vozíku případně má i euroúchyt pro čelní nakladač. Výhodou je také hydraulické naklápění celé lopaty a dále možnost mechanicky naklápět konce, tak aby materiál nevypadával.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down