01.12.2021 | 05:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zpevňování podloží efektivní cestou

Stroje pro stabilizaci půd se využívají například pro stabilizaci podloží při budování cest či parkovišť. Proměňují podloží s nedostatečnou únosností v dobře zpevněnou půdu, která postupně získá vysokou nosnost. Praktikovaný postup využívá stávajícího materiálu v půdě, s přimícháváním nehašeného vápna anebo cementu. Oproti postupu s kompletní výměnou půdy se takto šetří velký počet přejezdů nákladních automobilů. Efektivní postup šetří využívání zdrojů a snižuje zatížení životního prostředí v mnoha ohledech.

Jedním ze světových výrobců strojů pro stabilizaci půd je i Wirtgen. Tato společnost se v nedávné době stala součástí John Deere Group. Stroje v charakteristické bílé barvě zvládají širokou řadu činností při zlepšování půd a jejich zpevňování, například při výstavbě silnic, industriálních zón, letišť, přístavních zařízení nebo kolejových tratí. Možné je také provádění nejrůznějších zemních prací jako je budování hrází a náspů či zasypání.

První stroj pro recyklaci za studena postavil Wirtgen v roce 1986 a první stabilizační stroj pak v roce 1995 (samojízdný model s označením WR 2500). Novou generaci modelové řady WR uvedl výrobce na trh v roce 2012. Dnes jsou v sortimentu stroje pro stabilizaci půd Wirtgen jak samojízdné, tak i přípojné za traktor o různých velikostech. Samojízdné stroje modelové řady WR frézují (ve vlhkém stavu neúnosnou) půdu svým masivním rotorem do hloubky až 560 mm. Díky promísení půdy s nehašeným vápnem se nosnost půdy zlepšuje. Rotor se otáčí proti směru jízdy, půdu s vápnem nabírá a v oblasti pod krytem ji svými noži se špičkami z tvrdokovu promísí s vápnem. Stroj překonává snadno i velké terénní nerovnosti a zůstává stále srovnaný v přímém směru jízdy.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down