Pět let úspěšné spolupráce

V roce 2010 Garnea poprvé na Zemi živitelce vystavila traktor značky Deutz-Fahr a letos je tomu přesně pět let. První pětiletka je tak ukončena a lehce přes 500 prodaných traktorů této renomované německé značky dokazuje, že německá technika je v kurzu. Celkově se za posledních pět let podařilo posunout značku Deutz-Fahr výrazně nahoru, kam rozhodně patří. A značné investice do nových produktů ze strany výrobce tomu napomáhají.

Vše pod jednou střechou – jen tak to dává smysl. Problémem značky Deutz-Fahr v době, kdy Garnea převzala její prodej v celé České republice, nebyl pouze špatně dostupný servis a nedostatečná péče o zákazníky, ale také roztříštěnost celého portfolia Deutz-Fahr. Prodej manipulátorů, sklízecích mlátiček a pícní techniky fungoval odděleně a často velmi neuspokojivě. Především v posledních dvou letech, po stabilizaci prodeje traktorů, převzala Garnea kompletně dovoz i zmíněných sklízecích mlátiček a lisů a letos i teleskopických manipulátorů.

První sklízecí mlátičky nové generace na českých polích

První sklízecí mlátička nové generace, řada C9000, byla představena v roce 2013 a vloni si především v západní Evropě velmi úspěšně odjezdila svoji premiéru. V roce 2014 k ní pak přibyla ještě řada C7000, která reprezentuje novou střední třídu sklízecích mlátiček Deutz-Fahr. Je proto potěšující, že se v letošním roce objeví hned několik těchto strojů na českých polích. Velmi zajímavý je i mix strojů, díky kterému budou v provozu mlátičky s pohonem všech kol, se systémem vyrovnávání celého stroje Balance, a dokonce i jeden stroj s pásovým podvozkem. Již z toho je patrné, že nabídka různých příslušenství a variant je u sklízecích mlátiček Deutz-Fahr velmi rozmanitá a není problém vyhovět téměř jakémukoliv přání zákazníků. Většina strojů se bude nacházet při sklizni i v Jihočeském kraji, a tak nebude problém si tyto výkonné mlátičky prohlédnout přímo v akci.

Rychlá manipulace s dvouletou zárukou

Teleskopické manipulátory stále více získávají na důležitosti takřka v každém zemědělském podniku. I proto Garnea již před třemi lety řádně otestovala tehdy nové modely teleskopických manipulátorů Deutz-Fahr Agrovector a po velké spokojenosti s jejich provozem je začala nabízet i svým zákazníkům v celé ČR. Především jejich výkonnost, snadná obsluha a špičková spolehlivost vedly ke strmému nárůstu prodejů na současných 25 strojů za uplynulý rok a půl. V nabídce jsou ultra kompaktní modely s maximální výškou zdvihu 5,6 m a přitom umožňující projet i průjezdy o rozměrech od 2 x 2 metry. Nabídka zatím končí na 7,3 metru maximální výšky zdvihu ramene, 3,7 tuny maximální nosnosti a motoru o výkonu 123 koňských sil. Příští rok navíc čeká celé portfolio zásadní obměna, díky které dojde k dalšímu rozšíření nabídky strojů o modely s maximální výškou zdvihu až 10 m. I zde platí, stejně jako u sklízecích mlátiček, že jenom v Jihočeském kraji se nachází několik strojů, na které je možné se dojet kdykoliv podívat nebo si vyzkoušet náš demo stroj. A jako malý bonus na závěr je dvouletá záruka od výrobce, kterou od letošního jara nabízí Deutz- -Fahr na všechny teleskopické manipulátory!

Největší Deutz-Fahr nyní aktivně v ČR

Již od roku 2013 všichni netrpělivě čekají na příjezd nové řady 9 TTV. Ta bude ve finální podobě k vidění na výstavě Země živitelka v Českých Budějovicích a následně aktivně předváděna zájemcům na polním dni v Kameni. Nová řada 9 TTV nejenom posune značku Deutz-Fahr do nové výkonové třídy, ale především přinese spoustu technických inovací, nové motory splňující emisní normu Tier 4 Final a exkluzivní výbavu s novými prvky, které se v traktorech objeví poprvé. Velký úspěch již zaznamenává speciální edice řady Agrotron 7250 TTV s označením Warrior a maximálním výkonem 263 koňských sil, která kromě nepřehlédnutelné hluboké černé barvy zaujme především opravdu špičkovou výbavou a unikátní tříletou zárukou od výrobce. V noci pak potěší kompletní LED osvětlení čtvrté generace. K dispozici je již jen posledních pár kusů.

Technika pro sklizeň píce a novinky v dopravní technice

Do portfolia Deutz-Fahr neodmyslitelně patří i technika pro sklizeň píce, především pak lisy a baličky na válcové i hranolové balíky. Dlouholetý vývoj a tradice ve výrobě pícní techniky jsou garantem vysoké kvality všech nabízených produktů, ať se již jedná o produkty pro malé farmy a podniky nebo o vysoce výkonné profesionální stroje, které jsou schopny jet celou sezónu nonstop. V loňském roce zaplnila Garnea poslední mezeru ve svém portfoliu, a to německou dopravní technikou Demmler. Díky tomu je schopna nabídnout nejen klasické návěsy a přívěsy různých velikostí, ale i vozy s unikátní technologií výtlačného čela, které lze během několika málo minut přenastavit z velkoobjemového přepravníku na výkonné rozmetadlo hnoje. A dosavadní zkušenosti z předvádění ukazují, jak je tento systém výtlačného čela efektivní a především univerzální a dokáže být vynikajícím řešením pro podnikovou dopravu bez nutnosti vlastnit několik různých strojů.

Nový traktorový závod v německém Lauingenu

Na konci loňského roku se skupina Deutz-Fahr rozhodla pro stavbu zcela nového výrobního závodu v německém Lauingenu, přímo naproti stávajícím prostorám. Zbrusu nový moderní závod o zastřešené ploše 40 000 m2 bude revolučním způsobem využívat moderní technologie povrchové úpravy laku a také hydraulické, elektrické a elektronické testování. Nová hala v Lauingenu umožní nárůst výroby až o 8000 traktorů ročně při jednosměnném provozu. Po dokončení v roce 2016 bude celková rozloha továrny v Lauingenu dosahovat 340 000 m², z čehož bude 138 000 m² zastřešeno. Celková investice ve výši 75 milionů EUR zahrnuje realizaci specifických řešení testovacích a tréninkových aktivit, stejně jako prostory recepce a muzea, které budou sloužit zákazníkům a spolupracovníkům a nabídnou jim 100% zážitek.

Země živitelka a Den Garnea

Pokud byste se chtěli o kvalitách uvedených strojů přesvědčit sami, rádi vás kdykoliv uvítáme v Neplachově u Českých Budějovic nebo se můžeme domluvit na předvedení některého ze strojů přímo v provozu. Jako již každoročně budeme vystavovat na výstavišti v Českých Budějovicích při příležitosti výstavy Země živitelka a v říjnu vás rádi přivítáme při tradičním Dni Garnea v sídle naší společnosti.

Ing. Václav Baštýř GARNEA a. s.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *