29.02.2024 | 07:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Belgický výrobce slaví 175. výročí

V průběhu roku 2024 oslaví společnost AVR, výrobce komplexní řady strojů pro pěstování brambor a významný hráč v tomto segmentu trhu, své 175. výročí.

Historie AVR začíná v roce 1849, kdy si Pieter Vansteenkiste otevřel kovárnu v Roeselare, kde vyráběl ruční nářadí pro zemědělství a zahradnictví. Později byla společnost pojmenována po jeho synovi: Alfons Vansteenkiste Roeselare. Zrodil se název firmy AVR.

Rychlý rozvoj díky pokroku

Firma AVR se i díky rychlému technologickému pokroku 20. století rychle rozvíjela. A když ji v 70. letech převzal inženýr Norbert Nollet, stala se výrobcem mechanických sklízečů brambor. Nová rodina tak stanula v čele AVR.  Sortiment byl postupně rozšiřován tak, aby nakonec pokryl celý proces pěstování brambor. Od zpracování půdy přes sázení a formování hrůbků až po vyorávku, drcení natě a skladování sklizených brambor.

Po několika pokusech na začátku 70. let 20. století vznikly v roce 1975 první čtyřřadé samojízdné sklízeče brambor AVR na bázi Moreau.  V roce 1986 byl postaven první dvouřadý samojízdný kombajn se zásobníkem a v roce 2006 uvedla společnost AVR na trh první Pumu. Díky své neuvěřitelně silné základní konstrukci a nesčetným dalším pokrokovým prvkům je tento samojízdný sklízeč i ve své čtvrté generaci stále vrcholem produktové řady.

Stručně řečeno, AVR je rodinná firma, která se vyvinula z výrobce ručního nářadí na výrobce high-tech strojů pro kompletní pěstování brambor. Její příběh je příběh o pokroku a specializaci.

"Ale naše cíle se nezměnily," říká Stefan Top, výkonný ředitel AVR. "Vyrábíme, prodáváme a servisujeme stroje pro pěstitele brambor, kteří chtějí pracovat efektivněji a udržitelněji. Zavádíme inovativní technologie a produkty, které umožňují skladovat více brambor s menší námahou, menším množstvím paliva, kratším časem a menším dopadem na půdu."

"A tento cíl je dnes společensky relevantnější než kdykoli předtím. Chceme být dokonalým partnerem pro farmy, které čelí výzvám budoucnosti," dodává Top.

Limitovaná edice Puma 4.0

V současné době bylo prodáno více než 550 strojů tohoto slavného kusu, samojízdné Pumy - od domácího západoevropského trhu přes Kanadu až po Austrálii. Který stroj by se tedy lépe hodil k oslavě 175. výročí společnosti AVR?

AVR tedy uvede v roce 2024 limitovanou edici sklízečů Puma 4.0. High-tech samojízdný sklízeč se prezentuje v retro vzhledu, v němž se staré setkává s novým. Tato verze bude nabízena ve velmi omezeném počtu kusů. Pokud sledujete AVR na sociálních sítích, budete správně informováni.

I po 175 letech AVR stále roste. Po otevření nové pobočky v Německu na konci roku 2023 je nyní sídlo společnosti AVR v Roeselare rozsáhle rekonstruováno a rozšířeno o 50 kancelářských pracovišť. Práce budou dokončeny v listopadu 2024.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down