16.11.2023 | 09:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Berthoud a jeho Spectre

Postřikovače Berthoud byly na stánku zastoupeny několika modely. Novinkou byla představená kombinace neseného postřikovače s čelní nádrží Heracles Evo. Společnost soupravě dělaly dva tažené postřikovače Berthoud Vantage Dark a Berthoud Tracker, ale strojem, který budil asi největší emoce, byl černý elegán Spectre, jenž byl poprvé k vidění loni na veletrhu Sima a letos na Agritechnice dostal přízvisko „by Berthoud“.

Zastoupení francouzských postřikovačů Berthoud převzala v červnu letošního roku firma Moreau Agri, spol. s r. o., a to pro celou Českou republiku. Berthoud nabízí široké portfolio nesených, tažených i samojízdných postřikovačů s využitím, jak v oblasti zemědělství a vinařství, tak i v komunální sféře.

Heracles EVO

Heracles EVO je nesený postřikovač, který sestává z čelně nesené nádrže a vzadu neseného postřikovače. Připraven je pro intenzivní aplikaci a k dispozici je v objemech od 2600 až 3500 litrů. Jeho výhodou je kompaktní konstrukce, která zajišťuje dobré manévrovací schopnosti celé soupravy. Plusem je i dobré rozložení hmotnosti díky řízenému přenosu toku, nový výložník ALSR s pracovním záběrem od 21 až do 30 m a v neposlední řadě systém SecurMix, který zahrnuje integrovanou ergonomickou operační stanici pro ovládání všech funkcí postřikovače, 35litrový zatahovací zásobník vybavený oplachem nádob a zásobník. SecurMix nabízí možnost nastavení vlastní konfigurace pracovních cyklů, tak aby byly splněny potřeby všech uživatelů.

Nový výložník ALSR je sklopný dozadu a vyznačuje se kompaktností a stabilitou. Skládá se ze tří nebo čtyř ocelových ramen a jeho výhodou je schopnost rozložit se (případně složit se) v rekordním čase. Za 45 vteřin umí být postřikovač připraven k práci.  Stroj je zkrátka navržen tak, aby svým majitelům šetřil čas a zvyšoval produktivitu.

Spectre by Berthoud

Nepřehlédnutelných strojem stánku byl samojízdný černý postřikovač Spectre s čelní kabinou, která lze spustit až k zemi. Kabina pochází z výroby společnosti Claas je velká a velkoryse prosklená a uvnitř najdeme příjemné pracovní prostředí s dotykovým terminálem a dalšími ergonomicky rozmístěný ovládacími prvky. Objem nádrže na postřikovou jíchu může činit až 5200 l a stroj má k dispozici buď hliníková nebo ocelová ramena o šířce od 28 do 38 m. Zajímavostí je na přání výbava ultrazvukovými senzory, které se nestarají pouze o výšku ramen nad porostem, ale řeší i další parametry, například sklon. Spectre je postaven na podvozku ne nepodobném například postřikovači Laser, nicméně oproti němu je u Spectra možné hydraulicky nastavit rozchod kol i světlou výšku.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down