21.07.2014 | 07:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Technika pro skutečné profesionály

Obec Čimelice leží na hlavní komunikaci spojující Prahu s Pískem. Již téměř čtvrt století zde poskytuje služby Jozef Beniska. Zabývá se prodejem hnojiv a chemických prostředků, poradenstvím a především poskytováním služeb, tedy aplikací zmíněných látek. Výkonná a spolehlivá technika je pro něj jedním ze základních předpokladů spokojeného zákazníka.

Sídlo má Jozef Beniska v obci Krsice ležící v těsné blízkosti Čimelic. Svojí firmu pod názvem Jozef Beniska – Agroslužby Čimelice, zakládal před 24 lety a dlouhá léta podnikal jako fyzická osoba. V loňském roce posílil firmu mladší krví – svým synem Michalem, se kterým založil společnost BenAgro, s. r. o., jež bude nástupcem současné firmy a v níž bude syn odpovědnou osobou. Rozhodli jsme se navštívit zmíněnou firmu, abychom zjistili, co tato práce obnáší a s jakou technikou Jozef Beniska své služby zajišťuje.

Současný park techniky

„Správně zvolené prostředky a agrotechnický termín a kvalitně provedený postřik špičkovou technikou jsou v naší práci nezbytné. Jsme to my, kdo jdou s kůží na trh. Nejsme prostý prodejce, na základě smlouvy provádíme práce, které musejí vést ke kýženému výsledku. Pokud tomu tak není, hledá se viník,“ konstatuje Jozef Beniska. Termín aplikace a použité prostředky konzultuje se zákazníkem, vlastní operace musejí provést vyškolené obsluhy strojů. A právě špičková technika je pro úspěšné podnikání v tomto oboru nezbytná. Jak tedy vypadá současný park v Krsicích? „Jsme zaměřeni na techniku Hardi. V současné době máme osm samojízdných postřikovačů. První jsme si pořídili v roce 2001. Tehdy jsme se rozhodovali mezi značkou Hardi a Berthoud. Osud a cena tomu chtěly, že jsme zvolili značku Hardi a zůstali u ní dodnes,“ říká Jozef Beniska.

Celý článek vyjde v časopisu Farmář.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down