05.10.2021 | 06:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Běžně používané postřikovače

Postřikovače se používají pro zajištění agrotechnických opatření z oblasti výživy a ochrany rostlin. Jednotlivé druhy aplikace můžeme rozdělit podle ročního období, ve kterém je provádíme, nebo podle růstových fází rostlin či pokryvnosti konkrétního pozemku. Z výše uvedených parametrů vycházíme při volbě vhodného typu postřikovače a jeho konkrétní specifikace. Konkrétní postřikovač volíme s ohledem na požadovanou výkonnost a celoroční využití.

Významnou roli při výběru postřikovače hraje také světlá výška podvozku. U nesených, nástavbových a závěsných modelů řešíme danou problematiku v souvislosti s trakčními a energetickými prostředky. Na druhou stranu existují speciální samojízdné modely určené pro práci ve vzrostlých porostech kukuřice nebo slunečnice. Mezi klíčové technické parametry postřikovače patří pracovní záběr ramen a s rozvojem precizních technologií také různé možnosti ovládání sekcí. U všech kategorií je samozřejmostí volba různého příslušenství dodávaného na přání.

Nabídka samojízdné techniky

K trendům posledních let patří přechod od závěsných postřikovačů k samojízdným modelům. Důvodem je především světlá výška, speciální provedení podvozku, který je konstruován pro jízdu v různých podmínkách s minimálním poškozením porostů a dále celková výkonnost dané techniky.

Celý článek Ing. Filipa Javorka vychází v říjnovém Farmáři.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down