22.03.2022 | 09:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Červené stroje ve Šluknovském výběžku

Pro chovatele masného skotu, hospodařící převážně na trvalých travních porostech, patří mezi nejdůležitější techniku stroje na sklizeň píce, zastýlání a krmení. V rodině Imricha Maxina staršího z obce Panský vyzkoušeli v průběhu let stroje několika značek. Dnes všichni volí výrobky značky Kuhn.    

Soukromý zemědělec Imrich Maxin starší hospodaří v osadě Panský, části obce Staré Křečany, ležící ve Šluknovském výběžku, nedaleko Rumburku na 180 ha zemědělské půdy, z nichž je polovina vlastních a polovina pronajatých. Zemědělství se věnují i dva ze čtyř synů. Petr Maxin začal v roce 2005 a dnes hospodaří na 80 ha (5 ha vlastních, 75 ha pronajatých) a při zajišťování rostlinné i živočišné výroby spolupracuje s otcem. V necelých tři kilometry vzdálených Brtnících od roku 2001 hospodaří také nejstarší syn Imrich. Ten začínal na výměře 100 ha, kterou se mu podařilo zvýšit na 150 ha, z nichž je 30 ha orné půdy a 120 ha trvalých travních porostů.

Při sklizni pícnin, a nejen při ní, farmáři využívají techniku značky Kuhn. Ta se v průběhu let osvědčila a tak má na rodinných farmách své pevné místo.*

Více v  březnovém Farmáři.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down