04.01.2024 | 07:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Cisterny Samson řady PG II Genesis mohou mít hnanou nápravu

Dánská společnost Samson Group měla na svém stánku na veletrhu Agritechnica vystavené také své oblíbené cisterny na aplikaci kejdy a digestátu. Řadu PG II Genesis reprezentovala cisterna PG II 20 s kapacitou 20 700 litrů. Pohotovostní hmotnost cisterny činí 11 825 kilogramů a usazena je na tandemovém podvozku.

Každá náprava německého výrobce BPW má nosnost 16 tun. Zajímavostí a novinkou byl systém hydraulického pohonu přední nápravy Samson HPD.  Z další výbavy na přání byla cisterna osazena systémem ejektoru pro vyšší plnicí výkon, přípravou pro vypínání sekcí aplikátoru systémem Section Control a balíčkem kompletního osvětlení LED se svítivostí 18 000 lumenů.

Redukce prokluzu kol traktoru

Nový systém hydraulického pohonu nápravy HPD je na přání k dispozici pro řadu cisteren Samson PG II Genesis. Systém redukuje prokluz hnaných kol traktoru za jízdy do svahu anebo v obtížných terénních podmínkách. Tak jsou případná poškození půdy či porostu redukována na minimum.

Automatická regulace výkonu

Pohon funguje plně automaticky. Úroveň výkonu, odesílaného k pohonu kol, je regulována samočinně. Pohon může pracovat v širokém rozpětí možných otáček a s přenosem velkého točivého momentu. Na kola přední nápravy se tak může přenášet výkon až 125 kW, tj. 170 k. A to nejen za jízdy dopředu, ale i dozadu. Součástí nového systému je také inteligentní chladič hydraulického oleje s reverzní funkcí. Celý systém má malé nároky na údržbu a je kombinovatelný s patentovaným systémem ejektoru firmy Samson. Pokud je pohon nápravy v činnosti, neznamená to žádné negativní ovlivnění výkonnosti v dopravě kejdy do aplikátoru.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down