15.11.2023 | 06:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dammann a Nexat

Nosič nářadí Nexat vzbuzuje stále velké emoce a na výstavě Agrirechnica, kde byl vystaven s adaptérem na sklizeň kukuřice, byl neustále obklopen množstvím návštěvníků. Do projektu se zapojují různí specialisté a Dammann přišel se svou troškou do mlýna, když byl pověřen vývojem a výrobou modulu na ochranu plodin.

Myšlenka obřího nosiče nářadí Nexat tkví v možnosti výměny jednotlivých modulů a zároveň ve využívání stále stejných kolejových řádků. Tím je zajištěna vysoká produktivita práce při nízkém utužení půdy. Stroj je navržen na rozchod 14 m a zatím je poháněn diesel-elektrickým pohonem s motory o výkonu 2x 545 koní. V budoucnu se počítá též s autonomním provozem.

Společnost Dammann vyrobením aplikačního modulu pro nosič nářadí Nexat představila největší postřikovač na světě. Vzhledem k rozměrům nosného vozidla bylo možné vyvinout a vyrobit postřikovač s nádrží o objemu 22 000 l s pracovním záběrem ramen od 20m - 70m.

 Zařízení je vybaveno osvědčenou špičkovou technologií Dammann Profi-Class a integrovaným systémem ISOBUS. Práce nástavby Dammann s NEXATem dosahuje nejen vysoké ochrany půdy a životního prostředí, ale také vysoké účinnosti.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down