21.03.2023 | 08:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Desítka pomocníků ze Žamberka

Na farmě v Rudníku spolupracují při nákupu a provozu zemědělské techniky se společností AgroKonzulta Žamberk spol. s r. o. O tom, že tato spolupráce je prospěšná pro obě strany, svědčí počet prodaných strojů. Ty pracují spolehlivě jak v rostlinné, tak živočišné výrobě.

Fama Rudník s. r. o. se nachází ve stejnojmenné obci v okrese Trutnov. Její majitelé se věnují jak rostlinné, tak živočišné výrobě. „Začínali jsme v roce 1993 privatizací bývalého státního statku,“ vzpomíná jednatel a spolumajitel společnosti Jiří Šedivý, který převzal od otce svůj podíl na farmě před dvanácti lety. K farmě přísluší 630 ha, z nichž je 360 ha orné půdy a 270 ha trvalých travních porostů. Živočišná výroba je zaměřena na chov skotu, rostlinná výroba musí zajistit dostatek krmiva pro skot, na zbylé ploše farmáři pěstují tržní plodiny. Píci z luk v Rudníku senážují, popřípadě suší na seno. Ročně na farmě slisují 600 balíků sena, 1600 balíků senáže a 3000 až 4000 balíků slámy.

Pro zdárný provoz farmy je nezbytná kvalitní zemědělská technika. Při jejím nákupu a servisu vlastníci farmy úzce spolupracují se společností AgroKonzulta Žamberk spol. s r. o. Tato spolupráce začala přibližně před 15 lety. V Rudníku si tehdy objednali službu nabízenou firmou AgroKonzulta – mačkání vlhkého zrna strojem Murska, který si následně koupili. Pak následovaly další stroje. Dnes na farmě pracuje desítka strojů, dodaných firmou AgroKonzulta. Je zřejmé, že se vzájemná spolupráce AgroKonzulty a farmy velmi dobře rozvíjí. Přispívá k tomu nejen kvalitní technika a poskytovaný servis, ale také velká pomoc při nákupu techniky – systém financování nabízený firmou AgroKonzulta. Budoucí majitel si stroj nejdříve vyzkouší a pokud se pro nákup rozhodne, prodejce mu nabídne systém splátek bez nutnosti oslovovat banku.

Celý článek najdete v Zemědělci v regionu z Královéhradecka.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down