01.02.2024 | 06:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

DLG poprvé pořádá Potato Days UK ve Velké Británii

DLG (Německá zemědělská společnost) přináší do Spojeného království akci Potato Days UK, týkající se řetězce pěstování, sklizně i zpracování brambor. Poprvé se Potato Days budou ve Spojeném království konat 4. a 5. září 2024 na farmě Nocton v Noctonu v hrabství Lincolnshire. DLG pořádá veletrh pod širým nebem společně s partnery akce Dyson Farming, Britskou asociací bramborářského průmyslu GB Potatoes, výrobci zemědělských strojů AVR, Dewulf, GRIMME UK, zpracovatelem brambor McCain, University of Lincoln a soukromou a veřejnou sítí pro inovace v potravinářském průmyslu UK Food Valley.

Farma Nocton je vlastněna společností Dyson Farming, jednou z největších a nejprofesionálnějších zemědělských společností v zemi. Společnost Dyson Farming poskytuje celkovou plochu 20 hektarů v srdci britského bramborového regionu pro Dny brambor ve Velké Británii.

Výstava Potato Days UK pod širým nebem představuje experimentální pole i inovativní řešení pro pěstování a zpracování brambor na výstavní ploše a živé ukázky na celkem 15 hektarech. "Sledujeme signály a požadavky trhu s bramborami, a proto jsme rádi, že můžeme Dny brambor přinést do Lincolnshire ve Velké Británii," říká Dr. Lars Huf, projektový manažer Potato Days UK ve Velké Británii ve společnosti DLG.

 "Nocton Farm je předurčena jako místo pro Potato Days UK, protože je velmi dobře dostupná pro účastníky bramborářského průmyslu z Velké Británie a Irska a nabízí vynikající pódium pro inovativní a vědecky podloženou produkci plodin. Jsme potěšeni, že můžeme spolupracovat s předními společnostmi a institucemi v britském bramborářském průmyslu a jsme přesvědčeni, že Potato Days UK bude startovním signálem pro novou úspěšnou obchodní akci," zdůrazňuje Huf. 

Důležitá lokalita pro bramborářský průmysl

Velká Británie je důležitým místem pro bramborářský průmysl: s rozlohou 137 000 hektarů je Spojené království po Německu, Francii a Nizozemsku čtvrtým největším producentem brambor v západní Evropě. Roční sklizeň brambor odpovídá přibližně 5,5 milionu tun. Potato Days UK se zaměřuje na pěstitele brambor ve Velké Británii a Irsku, jakož i na předcházející a navazující odvětví.

Dalšími cílovými skupinami jsou vystavovatelé napříč celým hodnotovým řetězcem produkce brambor, kteří na Potato Days UK ve Velké Británii představí své specializované stroje, koncepty, zařízení, služby a řešení. Odborníci na rostlinnou výrobu jsou vyzváni, aby využili inovační platformu k získání podrobných informací o odrůdách a osivech, technologii výroby a zpracování, otázkách řízení, jakož i strategiích hnojení a ochrany plodin.

Zaměřeno na inovace

Bramborové dny ve Velké Británii se zaměřují na zemědělské technologie, výzkum a inovace. Odborný program nabízí po oba dny přednášky, prezentace a příležitosti k navazování kontaktů, přičemž vystavovatelé z celého dodavatelského řetězce brambor představí stroje pro pěstování, sklizeň a skladování brambor a také řešení pro manipulaci, balení a zpracování. Kromě toho představí své koncepty vystavovatelé z oblasti výzkumu a poradenství. Potato Days UK také nabízí příležitost obchodníkům s bramborami, šlechtitelům sadby a zástupcům průmyslu prezentovat své služby a inovace návštěvníkům veletrhu. Zájemci z řad odborníků na pěstování brambor mohou po předchozí registraci navštívit Potato Days UK zdarma.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down