Druhý závod jízd zručnosti v Chebu

Téměř přesně po roce se 8. dubna v Chebu konal druhý závod jízd zručnosti studentů zemědělských škol a učilišť. Své řidičské schopnosti přijeli na západ Čech předvést reprezentanti šesti škol. Svoji šikovnost poměřili při ovládání traktoru Zetor s připojeným valníkem.

Vydavatelství Profi Press, s. r. o., ve spolupráci s Integrovanou střední školou Cheb uspořádalo 8. dubna oblastní kolo soutěže v jízdách zručnosti, ve kterém se utkalo čtrnáct studentů.

Pomalejší než vloni Odborná komise připravila letos pro studenty podobnou trať jako vloni, jednotlivá stanoviště však neumožňovala rychlou jízdu, a tak bylo jasné, že časy budou tentokrát pomalejší. Úkolem soutěžících bylo projet vyznačenou trať bez dotyku či poražení vytyčovacích tyčí a v co nejkratším čase.
Po startu na každého soutěžícího čekalo jedno z nejtěžších stanovišť, couvání do garáže. Při tom byl jakýkoli spěch zbytečný, úkol vyžadoval klid a rozvahu. Od začátku bylo třeba myslet na penalizaci, která byla tvrdá. Za každý dotek tyčky pět trestných bodů, komu se podařilo tyčku shodit, ten si odnesl z daného úkolu rovnou deset trestných bodů. Čas byl v soutěži sice velmi důležitý, ale pouze v případě bezchybné jízdy. Kdo neudržel nervy na uzdě, tomu konto trestných bodů utěšeně narostlo.
Druhý úsek s levotočivou zatáčkou vypadal po náročném couvání snadno, ale několik soutěžících se přesvědčilo, že bez patřičného najetí se do vymezeného prostoru nevejdou. Ti, kteří zde soutěžili už vloni byly zaskočeni vyšší náročností tohoto stanoviště.
V další části trati čekala šikana, kterou projela většina soutěžících bez problémů, stejně jako následující průjezd zúženým prostorem na levou ruku. Velkou přesnost vyžadovalo zastavení u rampy se změřením vzdálenosti valníku. Poté se již blížil konec jízdy, zbývalo přejet levým kolem ocelovou lávku a nakonec v cíli zastavit ve vymezeném prostoru.
Po závodě zasedla komise, aby vyhodnotila jednotlivé soutěžící a mohla stanovit celkové pořadí.

Vítězství získala opět Plzeň
Technická úroveň soutěžících byla velmi dobrá, bylo zřejmé, že se nácviku jízd zručnosti věnovali. O úspěchu a neúspěchu tak rozhodovaly též nervy a jistě i štěstí. Ale přestože byli všichni dobří, někteří byli výborní. Celkové výsledky odhalily, že pouze dva startující projeli celou trať bez trestných bodů. Oba navštěvují Střední průmyslovou školu dopravní v Plzni.
Mezi nimi se tedy rozhodlo o celkovém vítězi na základě časů. S časem tři minuty a devět sekund a celkovým skóre 96,91 bodu zvítězil a pohár pro vítěze získal Michal Kreidl. Nechal tak až druhé místo loňskému vítězi, Milanu Albrechtovi, který tentokrát získal 94,94 bodu za čas pět minut a šest sekund. Třetí místo putuje do SOŠ ze Stříbra díky Václavu Šámalovi. Ten získal 90,94 bodu za čas čtyři minuty a šest sekund a pět trestných bodů. Loni se dělil o třetí a čtvrté místo, letos s absolutně nejrychlejší jízdou byl čtvrtý. Řeč je o Jaroslavu Roblovi ze SOŠ a SOU Podbořany. Čas dvě minuty a devatenáct sekund byl jasně nejlepší, deset trestných bodů ale stanovilo celkové skóre 87,81 bodu. Tito čtyři jmenovaní převzali ceny vydavatelství Profi Press a mají také jistou účast v národním finále jízd zručnosti.
Další čtyři finalisté vzejdou z následující soutěže, která se koná v Blatné.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *